Вести за све студенте

Нов

Драге колегинице и колеге, Позивамо вас да учествујете у хуманитарној акцији коју спроводи Центар за развој каријере Филозофског факултета. Ради се о једном хуманитарном гесту у којем можете учествовати тако што ћете послати СМС поруку 176 на 3030 и на тај начин допринети сакупљању средстава за Андријино лечење а заузврат нам можете доставити свој CV на преглед где ћете добити исцрпне савете за побољшање своје биографије и самим тим учинити је професионалнијом и примећенијом код послодавца.

Андрија је младић који је рођен 1996. године као потпуно здраво дете, без икаквих знакова који би указивали на неки здравствени проблем. Међутим са четири месеца почиње да показује прве симптоме церебралне парализе, и од тада почиње његова борба.

Андрија данас не говори и не хода. Везан је за инвалидска колица и потребна му је целодневна нега. Како би се Андријино стање поправило неопходне су му кинези терапије у комбинацији са tecnobody терапијама које породица није у прилици да плати, те моли све људе добре воље који могу да помогну Андрији, да то учине.

Да бисте учествовали, потребно је да попуните формулар на линку у опису нашег профила на Инстаграму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfaAAIxcgZtpeaGYG0Q5qsoRBQtJWZU4T-wcdT0Fmlih82UBQ/viewform

Будите хумани и пошаљите поруку како бисте помогли да Андрија оствари свој сан.
Ваш тим Центра за развој каријере Филозофског факултета

Нов

Поводом Међународног дана студената упућујемо срдачне честитке студентима Филозофског факултета.

Управа факултета.

Нов

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) стипендије за школску 2022/2023. годину студентима Универзитета у Београду, и то по једна стипендија студентима са:

• Групације природно-математичких наука,
• Групације техничко-технолошких наука,
• Групације медицинских наука,
• Групације друштвено-хуманистичких наука.

На Конкурс се могу пријавити студенти уписани први пут у текућој школској години на основне или интегрисане и мастер академске студије Универзитета у Београду, чије се школовање у школској 2022/2023. години финансира из буџета Републике Србије и који нису губили ниједну годину током студија, уз максималну ефикасност током студирања.

На конкурс се могу пријавити студенти од друге године основних или интегрисаних академских студија.

Нов

Расписује се Конкурс за доделу 7 (седам) стипендија најбољим студентима Универзитета у Београду, за школску 2022/2023. годину.

На Конкурс се могу пријавити студенти уписани први пут у текућој школској години на основне и интегрисане академске студије Универзитета у Београду, чије се школовање у школској 2022/2023. години финансира из буџета Републике Србије и који нису губили ниједну годину током студија, уз максималну ефикасност током студирања.

На конкурс се могу пријавити студенти од друге године основних и интегрисаних академских студија.

Нов

Апсолвенти и постапсолвенти (студенти који су на Факултет уписани закључно са школском 2005/06. годином), могу извршити пријаву испита за новембарски апсолвентски рок. Пријављивање испита ће се обавити oд 14.11. до 17.11.2022. године.

Да би студент могао да пријави испит у новембарском апсолвентском року потребно је да упише школску 2022/23. годину.

Испити ће се пријављивати искључиво електронским путем.

Нов

Италијанска историчарка, др Франческа Роланди, одржаће 15. новембра у Клубу Филозофског факултета, са почетком у 17.30, предавање "Двадесет четири хиљаде пољубаца: утицаји италијанске популарне културе у Југославији (1955-1965)", којим ће представити своју књигу, и на популаран начин говорити о југословенско-италијанским односима, популарној култури, шопингу у Трсту, уз звуке Санрема.

Нов

Корективна бодовна листа студената по школском и материјалном услову који су конкурисали за смештај у установи Студентски центар „Београд“ за школску 2022/23 годину налази се залепљена на стаклу канцеларије бр. 1.

Потребно је погледати да ли се студент налази на листи и да ли су елементи за бодовање тачно наведени. Уколико постоји неусаглашеност, обратити се стручним сарадницима, на шалтеру бр. 2 и у канцеларији бр. 1, ради корекције истих, а најкасније до среде, 16.11.2022. године.

Коначна ранг листа ће бити објављена у понедељак 21.11.2022. године, како на Факултету, тако и на сајту Установе Студентски центар „Београд“ www.sc.rs

.

Тачан датум и време расподеле места ће бити благовремено истакнути на сајту Факултета.

ОДБОР ФОНДА „ДР ЗОРАН ЂИНЂИЋ“ УНИВЕРЗИТЕТА У НОВОМ САДУ
О Б Ј А В Љ У Ј Е
Ј А В Н И К О Н К У Р С
ЗА ПРЕДЛАГАЊЕ КАНДИДАТА ЗА ГОДИШЊУ НАГРАДУ
„ДР ЗОРАН ЂИНЂИЋ“ ЗА НАЈБОЉИ ДИПЛОМСКИ РАД, ЗАВРШНИ РАД НА МАСТЕР АКАДЕМСКИМ СТУДИЈАМА ИЛИ
МАГИСТАРСКИ РАД ИЗ ФИЛОЗОФСКИХ И СОЦИОЛОШКИХ НАУКА ЗА 2022. ГОДИНУ

Награда „Др Зоран Ђинђић“ за најбољи дипломски рад, завршни рад на мастер академским студијама или магистарски рад из филозофских и социолошких наукa (у даљем тексту: Награда) додељује се аутору одбрањеног дипломског рада, завршног рада на мастер академским студијама или магистарског рада из области филозофских и социолошких наука. Добитнику Награде додељује се Диплома и Новчана награда.

Нов

Одобрене комбинације ће бити видљиве у електронским индексима 11.11.2022. у 00ч.

Уколико будете имали рекламације на одобрене комбинације испита или нисте уопште пријавили предмете за слушање и полагање, попуните образац

и предајте секретару Одељења од 11.-18. новембра 2022.

Нов

Институт за антику и класично наслеђе
позива вас на предавање које ће

Маја Табак