2018

Пријемни испит на мастер студије у другом конкурсном року, модул Психологија рада, одржаће се у среду, 17. октобра у 11:30 час, кабинет 255, 2. спрат Филозофског факултета

2018

Никола Јовановић из Котора позива се да у Приговору на Извештај и Докторску дисертацију кандидата Миљана Гогића, предатом Пошти дана осамнаестог августа двехиљадеосамнаесте године отклони наведене недостатке који спречавају поступање по Приговору.

Више о овоме у прилогу вести.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "How do bilinguals switch between languages in different interactional contexts?", о којој ће говорити Мина Јевтовић, чији је ово био мастер рад на Basque Center on Cognition, Brain and Language (BCBL).

Трибина ће се одржати у четвртак 18. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

Пријемни испит на мастер студије психологије у другом конкурсном року,одржаће се у среду, 17. октобра у 10 час. у кабинету 258, 2. спрат Филозофског факултета.

2018

Допунски конкурс за упис студената на докторске академске студије на социологији и етнологији и антропологији објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

2018

Пријемни испит за упис на мастер студије "Образовање наставника предметне наставе" биће одржан у среду, 17.10.2018. године у 9 часова у просторијама Центра за образовање наставника.

2018

Професор Тимоти Вилијамсон (Timothy Williamson, University of Oxford) одржаће предавање Morally Loaded Examples in Epistemology у понедељак, 22. октобра у 16 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

2018

Обавештавамо вас да је објављен зборник Migrations in Visual Art, у серији The Pontes academici book series. Уредници зборника су: Јелена Ердељан, Мартин Герм, Ивана Пријатељ Павичић и Марина Вицеља Матијашић. Уреднички одбор чине: проф. др. Бранка Каленић Рамшак, проф. др. Мартин Герм (Љубљана), проф. др. Марина Вицеља Матијашић, проф. др Наташа Лах, Ријека), проф. др. Александар Јакир, проф. др. Ивана Пријатељ Павичић (Сплит), проф. др. Ненад Макуљевић, проф. др. Иван Стевовић (Београд).

Зборник је доступан у дигиталном формату на web страници:

Преузимање зборника је бесплатно. Више о томе у прилогу вести.

2018

Допунски конкурс за упис студената на мастер академске студије на свим студијским програмима објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

2018

Нова сезона Социолошког клуба почиње представљањем зборника "Србија у условима глобалне кризе неолибералног облика капиталистичке регулације". Први сусрет у новој академској години искористићемо и за разговор о реализацији пројекта Европског друштвеног истраживања у Србији. Реч је о истраживању чија је интенција да друштвене проблеме анализиране у Зборнику сагледа у компаративној перспективи и да научној и широј заједници предочи могућа решења за савладавање друштвене кризе генерисане глобалним утицајима и локалним специфичностима.

Говорници Социолошког клуба су: проф. др Мирјана Бобић, доц. др Јелена Пешић и доц. др Драган Станојевић са Одељења за социологију Филозофског факултета у Београду, др Немања Звијер, научни сарадник Института за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду и Ненад Челаревић, заменик директора ПЕРФОРМ-а.

Социолошки клуб биће одржан 19.10. у 18:00 у свечаној сали Филозофског факултета.

1, 2, 3, 4