2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о зборнику „Социологија руралног развоја“ приређивача проф. др Сретена Вујовића. О зборнику ће говорити проф. др Ксенија Петовар, др Алија Хоџић и приређивач.

Четвртак, 16. март 2017. године у 18 часова, Филозофски факултет у Београду – свечана сала „Драгослав Срејовић“ (108).

2017

Одељење за филозофију и студенти филозофије Филозофског факултета Универзитета у Београду Вас позивају на студентску конференцију под називом „Филозофија уметности“. Конференција је планирана за 13. мај 2017. године (на Филозофском факултету у Београду). Организатори ће коначну одлуку о датуму донети пошто стигну све пријаве.

Сви заинтересовани студенти који желе да излагањима учествују на конференцији треба да пошаљу апстракте на адресу filozofijaiumetnost@gmail.com најкасније 14. априла.

Више информација у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Научна периодика из перспективе аутора, рецензената и уредника“, о којој ће говорити Милица Шевкушић (Институт техничких наука САНУ).

Трибина ће се одржати у четвртак 9. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Одељење за филозофију позива на предавање Инес Скелац (Филозофски факултет Свеучилишта у Ријеци) које ће се одржати у четвртак, 9. марта у 13.15 у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС). Више о предавању у прилогу.

2017

Лабораторија за неурокогницију и примењену когницију вас позива на скуп у оквиру и поводом Brain Awareness Week, седмице широм света посвећене скретању пажње на значај и достигнућа у истраживањима мозга. Скуп ће бити одржан 18. марта, у свечаној сали Филозофског факултета, са почетком у 10 сати.

2017

Гости Одељења за класичне науке и Института за антику и класично наслеђе

професор Николај Казански (Николай Н. Казанский) академик Руске академије наука, директор Института за лингвистичка истраживања
професор Универзитета у Санкт Петербургу

доктор Марија Казански (Мария Н. Казанская)
научни сарадник Института за лингвистичка истраживања, доцент Универзитета у Санкт Петербургу

одржаће предавања на Филозофском факултету у Београду

у понедељак 6. марта
у 13 часова доц. др Марија Казански
Solon in Herodotus
на Одељењу за класичне науке, Студентски трг 1 (Капетан Мишино здање), други спрат десно

у уторак 7. марта
у 13 часова доц. др Марија Казански
Reception of Mimnermus

у 15 часова проф. др Николај Казански
The Interpretation of the Theban Texts of Mycenaean Times
у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ (108), Чика Љубина 18-20, први спрат

2017

Обавештење о пријави испита у мартовском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, коју организује Одељење за историју уметности и Центар за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду, одржаће се десету годину заредом од 06. до 11. марта 2017. године. Циклусе предавања у оквиру овогодишње јубиларне радионице одржаће гостујући професори и њени утемељивачи, проф. др Мирјам Рајнер са Универзитета Бар-Илан у Израелу, проф. др Рудолф Клајн са Универзитета Сент Иштван у Будимпешти, и проф. др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион дел Негев у Израелу. Поред истакнутих страних стручњака, у оквиру радионице предавања ће држати професори Одељења за историју уметности као и рабин Исак Асијел, гостујући предавач од почетака овог академског програма.

Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и религију Јевреја. Курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. У оквиру радионице предвиђена је посета богослужењу у београдској синогоги Сукат Шалом, обилазак Јеврејског историјског музеја као и стручно вођење кроз простор некадашњег логора Старо сајмиште.

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

Феб

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Да ли емоције имају историју?“, о којој ће говорити Љиљана Раденовић (Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 2. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

Феб

2017

Одељење за филозофију позива на једнодневну конференцију „Филозофија биологије“ која ће се одржати у петак, 3. марта од 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва. Више информација у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16