2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива на треће предавање из циклуса МОЗАИЦИ НАЦИЈА. НАЦИОНАЛИЗМИ, СЕЋАЊА И КУЛТУРНИ ИДЕНТИТЕТИ:

НАЦИЈЕ КАО ТКАЧИ ТАПИСЕРИЈЕ СЕЋАЊА

предавач Марија Васиљевић (Филозофски факултет Београд)

2017

У издању Историјског архива у Смедереву објављен је зборник научних радова "Смедеревски крај 1918-1941" (уредници Данијела Милошевић, др Александар Кадијевић и др Слободан Бјелица). Одељен је на две целине: друштвену и уметничку историју. У њему су заступљени и прилози наставника, сарадника и доктораната Филозофског факултета у Београду. Примерци ће бити доступни од 1.12.2017. у библиотекама одељења за Историју уметности и Историју Филозофског факултета.

2017

Задовољство нам је да Вас позовемо на јавно предавање др Иванке Гергове, члана коресподента Бугарске академије наука и уметности под називом Култови бугарских светитеља и др Елисавете Мусакове под називом Византија у бугарској и српској књижевној традицији до краја XIV века.

Предавања ће се у организацији Центра за визуелну културу Балкана Филозофског факултета одржати у понедељак 4.12.2017. са почетком у 12 часова у свечаној сали "Драгослав Срејовић" на Филозофском факултету у Београду.

2017

Проф. др Марцела Андокова одржаће гостујуће предавање Christiana Libertas and its Specific Features in Augustine’s Thinking у петак, 8. децембра у 13 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

Више информација у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Родитељско одлучивање о вакцинацији деце", о којој ће говорити Каја Дамњановић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 30. новембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У среду, 29.11.2017. у 12 часова, у Свечаној сали Факултета, Лабораторија за неурокогницију и примењену когницију организује предавање др Ивана Вулића, који ради као Senior Research Associate на Кембриџу (https://sites.google.com/site/ivanvulic/home) на тему:

Multilingual Natural Language Processing via Cross-Lingual Word Embeddings

2017

Обавештавамо вас да ће се представљање стипендија Владе Републике Француске за Мастер 2 ниво и докторске студије у коменторству одржати у петак, 1. децембра у 12 часова у Свечаној сали "Драгослав Срејовић" на првом спрату Филозофског факултета.

Конкурс за стипендије за школску 2018/2019. годину је отворен од 16. марта 2018. године.

2017

Друго предавање "Злоупотреба животиња у индустрији забаве" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 28. новембра у 18.30 у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

На предавању ће говорити: Миља Кривокућа, психолошкиња и чланица удружења Нада за животиње - Риска, Наташа Вукмировић из организације Линк плус и Милица Ранковић из организације Феникс.

2017

Поштоване колегинице и колеге, задовољство нам је да вам представимо нову публикацију: Божидар Филиповић, Наташа Јовановић (приредили) (2017), Блокада Филозофског факултета 2014. Београд: Социолошко удружење Србије и Црне Горе, ИСИ ФФ и Службени гласник Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију, као и за бесплатно преузимање на следећој страници: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/ISI/publikacije

2017

Поштоване колегинице и колеге, драги пријатељи,
позивамо Вас на промоцију зборника радова у част прoфесора Александра Јовановића
ANTE PORTAM AUREAM STUDIA IN HONOREM PROFESSORIS ALEKSANDAR JOVANOVIĆ.

Промоција ће се одржати у четвртак 23. новембра 2017. године у 11 часова на првом спрату Филозофског факултета у Београду у свечаној сали „Драгослав Срејовић“.

У представљању Зборника учествоваће:
проф. др Сташа Бабић
др Милоје Васић, научни саветник
доцент др Милош Јевтић
проф. др Мирослав Вујовић.

1, 2, 3, 4, 5