2017

Обука је намењена студентима свих година студија и одељења Филозофског факултета.

Учесници обуке ће имати прилику да сазнају методе и начине који ће помоћи да на време, лакше и одговорније извршавају обавезе, не одлажу их, као и да сазнају разлоге због којих се њачешће одлажу обавезе.

Обука ће бити одржана у суботу 08.04.2017. године, у термину од 12 до 14 часова, у слушаоници 308 на Филозофском факултету. Обуку ће водити Јована Стојановић, студенткиња мастер студија на одељењу за андрагогију и Александар Мијаиловић, студент завршне године на одељењу за андрагогију. Организатор обуке је студентска организација Центар за развој каријере Филозофског факултета.

Заинстересовани студенти могу да се пријаве до суботе у 10 часова, тако што ће послати email czrkmarketing@gmail.com са подацима: име, презиме и студијско одељење.

2017

Одељење за филозофију позива на гостујућа предавања која ће се одржати у уторак, 11. априла од 12 до 15 часова у просторијама Српског филозофског друштва.
Више информација у прилогу.

2017

Обавештавамо вас да ће се избори за Студентски парламент Филозофског факултета и Универзитета одржати 7.4 и 10.4. од 12 до 18 часова.
Документацију за пријаву можете доставити у просторије Парламента со5 4.4. и 5.4. од 12 до 14 часова.

Потребна документација

Студентски парламент Филозофског факултета:
Образац за пријаву (попуњава се приликом подносења кандидатуре);
Биографија;
Копија индекса.

Студентски парламент Универзитета у Београду:
Образац за пријаву (попуњава се приликом подносења кандидатуре);
Уверење о редовном студирању (попуњава се регуларна потврда и дописује се да је за сврху кандидатуре за СПУБ;
Копија пасоша или уверење о дрзављанству Републике Србије.

2017

Обавештавамо вас да је ове године први пут додељена Награда Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника на Универзитету у Београду. У прилогу се налази Одлука и Образложење о додели Награде.

2017

Институт за етнологију и антропологију, Центар за афричке студије Филозофског факултета и Музеј афричке уметности у Београду имају задовољство да Вас позову на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 6. априла, у 13.00 часова у сали 508, Марија Личина и Ивана Војт, кустоскиње за афричку уметност у Музеју афричке уметности у Београду, одржаће предавање “КАРИБУНИ ТАНЗАНИА - о једном необичном путовању”.

Уводна реч проф. др Сенка Ковач

Драги матуранти,

У суботу 1. априла од 12 до 16 часова, на Филозофском факултету организујемо Отворена врата, где ће на сва ваша питања у вези са уписом одговaрaти студенти Филозофског факултета.

Очекујемо вас!

Студентски парламент

2017

Гост Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке Јоргос Хазелис (Georgios Hatzelis), докторанд на Универзитету Royal Holloway у Лондону, одржаће предавањe на тему Tradition and Innovation in Byzantine Military Manuals у понедељак, 3. априла од 13:00 (учионица Одељења за класичне науке).

2017

Одлука Сената Универзитета у Београду о обележавању 4. априла, Дана студената, као ненаставног дана, налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16