2017

Обавештење о пријави испита у августовском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јулском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јунском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Овог четвртка гледамо филм Роберта Бенињија, „Живот је леп” (итал. „La vita è bella”, 1997). Прича прати јеврејску породицу која завршава у концентрационом логору и њихов начин да се изборе са стварношћу. Гвидо (Роберто Бенињи) да би заштитио сина, смишља причу у којој је њихово затварање велика игра, а главна награда тенк.

„Живот је леп" отвара могућност за дискутовање о многим темама, од холокауста до игре. Дискусији ће претходити обраћање Александра Тадића, доцента на Одељењу за педагогију и андрагогију Филозофског факултета у Београду, који ће говорити о томе како види везу стварности и погледа који бацамо на њу. Теза „Живот је леп" и еманципација као педагошки циљ ће бити разматрани као игре прорачунате наивности, наспрам игара хијерархијске предности. Биће речи и о расветљавању механизама који омогућавају варварство, васпитању после њега, дисциплини и аутономији.

Амфитеатар Филозофског факултета 27.4. од 18:30.

2017

Институт за етнологију и антропологију, уз финансијску подршку Аустријског културног форума Београд, има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 4. маја, у 13.00 у сали 508, проф. др Гордана Илић Марковић, са Одсека за славистику Универзитета у Бечу, одржаће предавање: “У вртлогу лингвицизама - чињенице и предрасуде о језичком изразу миграната из Србије у Аустрији”.

Уводна реч проф. др Драгана Антонијевић

Апстракт предавања налази се у прилогу вести.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Ефекти транскранијалне неуромодулације фронто-паријеталне функционалне мреже на когнитивне функције“, о којој ће говорити Марко Живановић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 27. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У среду, 26. априла са почетком у 10 часова, у општини Стари град организоваће се Дан отворених врата где ће седам факултета Универзитета у Београду представити своје програме будућим студентима.

Програм догађаја се налази у прилогу.

2017

Драге/и љубитељке и љубитељи документарног филма,

Позивамо Вас да дођете на пројекцију филма „Босански Hoffenheim“, младог документаристе Јасенка Корјенића у среду 26. априла у 20:15 у Амфитеатру Филозофског факултета.

Трајање филма: 47 мин
Продукција: Al Jazeera Balkans

Синопис филма:

У малом месту Добој код Какња географски у срцу Босне и Херцеговине од 1959. године постоји фудбалски клуб који су мештани назвали ФК Младост. Деценијама су као место и као клуб живели у анонимности, Младост је наступала у најнижим фудбалским лигама. Данас се то све променило и сада клуб наступа у највишем рангу у Премијер лиги БиХ, те на свом терену дочекује велике и славне клубове попут Сарајева и Жељезничара. Клуб је у своје руке преузео Менсур Мушија, локални фармацеутски бизнисмен, који своје доживљаје са европских стадиона жели да гради у малом месту које броји око 3 хиљаде становника, тако што скупа са осталим спонзорима улаже у играчки кадар и инфраструктуру. Али, да се све ипак не може купити новцем сведочи и погодак Хариса Дилавера у судијској надокнади који клуб уводи у Премијер лигу и исписује историју какву ни локални мештани нису могли замислити.

Након пројекције, уследиће дискусија са аутором филма, Јасенком Корјенићем

2017

Обавештавају се заинтересовани да ће се у четвртак, 27. априла, на Одељењу за класичне науке одржати предавање Грчки хороскопи из Оксиринха.

Предавач: доц. др Орсат Лигорио.

Време: 16:30-17:30.

Место: Читаоница Oдељења за класичне науке.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16