Vesti i događaji

2018

Потписивањем протокола о сарадњи Фондације Новак Ђоковић и Филозофског факултета Универзитета у Београду, две студенткиње докторских студија и једна асистенткиња са научним искуством, добиле су стипендије ове Фондације и прилику да се баве недовољно истраженим темама утицаја дигиталних технологија и културе вртића на предшколско образовање.

Подршка коју Фондација од ове године даје младим истраживачима и докторантима предшколске педагогије помаже јачању истраживачког подмлатка и омогућава да се кроз активности усмерене на промену праксе, подигне квалитет предшколског образовања и развију програми усмерени на добробит сваког детета.

Више о Фондацији Новак Ђоковић и оствареној сарадњи са Филозофским факултетом можете пронаћи на: https://novakdjokovicfoundation.org/sr/press-center/novosti-i-informacije/fondacija-novak-dokovic-stipendira-tri-doktorantkinje-pedagogije/

2018

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2017/2018. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте – Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkursi). Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивам Вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 29. јануара 2018. у 12 часова у амфитеатру "Георгије Острогорски".

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА
ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

2018

Једанаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 5. до 10. фебруара 2018. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Више о томе можете наћи на страници за Међународну сарадњу

2017

Гостујуће предавање др Даниела Костића (IHPST / CNRS / Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne) под насловом "Structure, Understanding and Explanatory Depth" биће одржано 11. јануара у 13 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Више информација у прилогу.

2017

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

2017

Српска академија наука и уметности и Филозофски факултет Универзитета у Београду позивају вас на научни скуп

МИЛОШ Н. ЂУРИЋ: КЛАСИЧНО НАСЛЕЂЕ НА РАЗМЕЂИ ТРАДИЦИОНАЛНОГ И МОДЕРНОГ

21. децембар 2017. године у 10:00 часова (Свечана сала САНУ)

Прогам скупа налази се у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом ВИТГЕНШТАЈНОВЕ "НЕМОГУЋЕ БОЈЕ", о којој ће говорити Дејан Тодоровић (Лабораторија за експерименталну психологију, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. децембра 2017. у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Пријемни испит за упис на докторске студије педагогије, у школској 2017/18., ће се одржати у среду, 20. децембра, са почетком у 10 часова на Институту за педагогију и андрагогију.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом АСИМИЛАЦИЈА И КОНТРАСТ СВЕТЛИНЕ: ПЕРИФЕРНИ И/ИЛИ ЦЕНТРАЛНИ МЕХАНИЗМИ, о којој ће говорити Предраг Недимовић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 14. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

1, 2, 3, 4