2018

Центар за унапређење друштва од 2017. године спроводи пројекат „Дружимо се и учимо заједно“. У оквиру овог пројекта деца без родитељског старања и студенти добијају прилику да се једном недељно друже и учествују заједно у различитим активностима – одлазак у биоскоп, позориште, вожња бицикла, шетња, читање књиге, тренирање...

И ове године је Центар за унапређење друштва објавио позив за волонтере за учешће у пројекту. Позив је отворен за студенте треће и четврте године основних студија, као и за студенте мастер студија. У прилогу можете пронаћи текст позива.

С обзиром на значај који овај пројекат има и за децу и за студенте, студенти који су претходне године волонтирали на овом пројекту одлучили су да са вама поделе своја искуства, да вам пруже додатне информације и одговоре на ваша питања, те вас позивамо на информативни сусрет који ће се одржати 18.12. у 20 часова у Центру за образовање наставника на Филозофском факултету. За учешће на сусрету можете се пријавити кликом на линк: https://goo.gl/forms/M55WWWzLHgKj8uQA3 Очекујемо вас!

2018

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је 1. децембра 2018. конкурс за стипендирање до 950 студената завршне године основних академских студија и до 410 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија за школску 2018/19. године.

Конкурс је отворен до 31. децембра 2018.

Више о томе на званичној интернет презентацији Фонда за младе таленте Републике Србије http://www.fondzamladetalente.rs/

2018

У току је хуманитарна акција ’’Недеља хуманости’’ коју на Филозофском факултету организује УСП ’’Стимулус’’ за Свратиште за децу улице у Крфској 7/А. Сваког дана, од 11. до 14. децембра биће постављен штанд на првом спрату факултета од 10 до 18 часова, где се може донети зимска одећа и обућа, средства за личну хигијену, књиге, играчке, слаткиши или дати новчани прилог.

2018

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на зимском издању Отворених врата које организујемо за вас у четвртак 13. децембра на Филозофском факултету у Београду! На првом спрату факултета сачекаће вас студенти и студенткиње од којих можете да сазнате све важне информације у вези са пријемним испитом, студијским програмом и студентским животом на филозофији, социологији, класичним наукама, археологији, психологији, историји, андрагогији, педагогији, историји уметности и етнологији и антропологији.

Отворена врата су, такође, одлична прилика да упознате будуће колеге, зграду Филозофског факултета који се налази у центру Београда, распитате се о активностима студентских клубова, разбијете митове у вези са пријемним испитом и потом лакше решите дилему у вези са избором студија. Чекамо вас спремни да одговоримо на сва ваша питања, а до тада нас пратите на сајту, инстаграму и фејсбуку.

Видимо се на Филозофском!

2018

Проф. др Јован Бабић, редовни професор Одељења за филозофију одржаће предавање под насловом Етика простора - територије, границе, слобода кретања, суверенитет у четвртак, 20. децембра у 11.30 у просторијама Српског филозофског друштва.
Позив је у прилогу.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Теорија информације и дискриминативно учење у обради флективних облика придева", о којој ће говорити Душица Филиповић Ђурђевић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 13. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за јесењи семестар академске 2018/2019. године биће спроведено у периоду од 10.12.2018. до 21.12.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање
квалитета и самовредновање

2018

Поред општих услова конкурса, кандидати су у обавези да уз конкурсну документацију приложе мотивационо писмо које ће бити основ за разговор са кандидатима. Мотивационо писмо треба да садржи мотиве уписа докторских студија филозофије и области интересовања кандидата.

Мотивационо писмо треба да буде дужине једне стране, прореда 1,5, фонт Times New Roman, величина 12.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) награде Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду, са групације:
- природно-математичких наука,
- техничко-технолошких наука,
- медицинских наука и
- друштвено-хуманистичких наука.

Више о томе у прилогу вести.

2018

Национална конференција Сједињене Америчке Државе у друштвеним и хуманистичким наукама у Србији, коју организују Филозофски факултет и Институт економских наука у Београду уз помоћ Амбасаде САД у Србији, биће свечано отворена у свечаној сали Филозофског факултета у четвртак 6. децембра. Други дан конференције одржаће се на Институту економских наука. Програм конференције можете наћи у прилогу вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36