"Европска универзијада" припада читавој академској заједници, идеја Ректората Универзитета у Београду је да студенти узму учешће где год је то могуће. У току је конкурс за израду идејног решења званичне маскоте 5. Европских Универзитетских игара.

Детаље конкурса можете видети на следећој интернет адреси:

*Центaр за америчке студије вас позива на догађај “Аполо 11 – Мисија Београд”*

Поводом обележавања 50 година од посете посаде Аполо 11 Београду (18-20. октобра 1969), Музеј Југославије и Центар за америчке студије Филозофског факултета организују у четвртак 17. октобра у 18h трибину „Аполо 11 – Мисија Београд". Трибина се одржава у Музеју Југославије, а специјално за ову прилику ће бити изложен и „камен са Месеца“, који је мисија Аполо 11 донела на Земљу, а који је Ричард Никсон поклонио Титу.

У трибини учествују Радина Вучетић и Симона Чупић, професорке Филозофског факултета и чланице Центра за америчке студије, као и Бојана Андрић, уредница и ауторка „Трезора“ РТС. Током трајања трибине публика ће бити у прилици да види и бројне фотографије из фонда Музеја Југославије и Архива Југославије, као и архивске снимке РТС-а.

Улаз је слободан за публику, а учесници трибине отворени су за сва питања након завршетка официјелног дела.

На јавни позив за упис на програм „Образовање наставника предметне наставе“ у септембарском року пријавило се осам кандидата. На основу приложене документације Комисија за упис је проценила да кандидати задовољавају услове за упис на програм. У прилогу се налази Прелиминарна листа са бројем признатих ЕСПБ наставничког образовања. Термин за жалбе на прелиминарну листу је 15.10.2019. од 12:00 до 13:00 часова у Центру за образовање наставника или путем електронске поште cppmo@f.bg.ac.rs.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Биосигнали за евалуацију сајбер мучнине", о којој ће говорити Надица Миљковић (Електротехнички факултет, Универзитет у Београду). Трибина ће се одржати у четвртак, 17. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Двадесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 17.10.2019. године од 18:30 часова.

ФИЛОЗОФСКИ ДОДЕЉУЈЕ ПОЧАСНУ НАЦИОНАЛНУ ФРЕКВЕНЦИЈУ НИН-У: Буди грађаНИН!

Кроз златно доба Србије воде вас: Филип Давид (добитник НИН-ове награде), професорка Даница Поповић, Зоран Кесић, Дејан Тиаго Станковић (колумнисти НИН-а) и Милан Ћулибрк (главни И одговорни уредник НИН-а).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Наставно-научно веће Филозофског факултета
Универзитета у Београду

Саопштење

Чланице и чланови Наставно-научног већа Филозофског факултета у Београду придружују се Сенату Универзитета у Београду у осуди напада на ректорку Поповић, професоре Синанија и Радоњића и пружају пуну подршку проф. Поповић у њеном настојању да се на правно утемељен начин разреше спорна питања, која већ сувише дуго оптерећују најстарију универзитетску установу у Србији. Подржавамо њену одлучност да заштити аутономију Универзитета и универзалне стандарде академског понашања. Брига за квалитетно високо образовање подразумева не само унапређивање материјалних услова рада и успостављање и поштовање адекватних законских оквира, већ и очување и неговање академске честитости.

Недавне увредљиве изјаве председника Републике Александра Вучића и председнице Владе Ане Брнабић о догађајима у згради Ректората Универзитета у Београду, а посебно беспризорни напади Миломира Марића и Војислава Шешеља на проф. Иванку Поповић, ректорку Универзитета у Београду и професора Данијела Синанија, продекана Филозофског факултета у Београду, као и ранији напади на наставнике Филозофског факултета, на драстичан начин указују на ниподаштавајући однос највиших државних чиновника и њихових медијских и политичких експонената према независним институцијама и професионалној одговорности.

Управа и Наставно-научно веће Филозофског факултета захтевају од Регулаторног тела за електронске медије и Републичког јавног тужиоца да предузму мере из своје надлежности.

Београд, 10.10.2019.

Уводни састанак са новом генерацијом доктораната психологије одржаће се у понедељак, 14. октобра у 14 час. у сали 210.

Уводни састанак са мастер студентима психологије (сва 4 модула), одржаће се у понедељак, 14. октобра у 15 час. у сали 108/1. спрат.

Обавештење о упису на прву годину докторских студија се налази у прилогу вести

Обавештење о упису на прву годину мастер студија се налази у прилогу вести

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37