2018

Центар за развој каријере Филозофског факултета расписује конкурс за праксу у Српском удружењу за филозофску праксу за студенте треће и четврте године као и мастер студија филозофије. Детаљи конкурса налазе се у прилогу, а рок за конкурисање је 18.4.2018.

2018

Социолошки клуб вас позива на разговор о књизи "Критичка теорија Аксела Хонета", др Марјана Ивковића, научног сарадника Института за филозофију и друштвену теорију. О књизи ће говорити проф. др Ивана Спасић и проф. др Владимир Вулетић са Филозофског факултета, и аутор књиге. Социолошки клуб ће бити одржан у петак, 20.04. у 18:15, у Институту за социолошка истраживања.

2018

Промоција књиге "Историjска истраживања (зборник радова)" проф. др Арсена Ђуровића одржаће се 18. априла у 17 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

2018

Организатори Београдске интернационалне недеље архитектуре позивају све заинтересоване студенте Филозофског факултета да волонтирају на овој манифестацији.

У прилогу се налазе све информације о догађају, активностима волонтера, условима и начину пријављивања.

2018

Поштоване колегинице и колеге, Центар за теоријску археологију има задовољство да вас позове на конференцију Српска археологија између теорије и чињеница VI - Археолошко наслеђе, која ће бити одржана у петак, 30. и суботу 31. марта са почетком у 10 часова у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Распоред излагања можете видети у прилогу.

2018

Позивамо Вас на други састанак аналитичких филозофа из Румуније и Србије под називом Topics in Analytic Philosophy 2, који ће се одржати на Одељењу за филозофију Филозофског факултета у Београду 29. и 30. марта, у просторијама Српског филозофског друштва и учионици 308.
Програм скупа налази се у прилогу.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Себични гени или себични меми", о којој ће говорити професор Александар Бауцал (Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 29. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

Промене у Плану организације извођења наставе, испитних рокова и других активности на Филозофском факултету у школској 2017/2018. години на основу одлуке 05/2-2 бр. 465/1-2 од 22.03.2018. године истакнуте су на странама: http://www.f.bg.ac.rs/studenti/plan_nastave и http://www.f.bg.ac.rs/zaposleni/plan_nastave

2018

Нови конкурс за размену у оквиру ЕРАСМУС+ програма: Erasmus+ конкурс за размену у jeсењем семестру на Adam Mickiewicz Универзитету у Познану (Пољска)- додатне информације о конкурсима можете пронаћи на страни за Међународну сарадњу

2018

Предавање "Рађање зоолошког врта" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 27.03.2018. у 17.00 у просторијама ФДС-а на Филозофском факултету у Београду. Предавање ће одржати др Соња Жакула.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10