Универзитет у Београду
Филозофски факултет

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивамо вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 28. jануара 2019. у 12:00 у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

Декан Филозофског факултета
Проф. др Миомир Деспотовић

Јан

Прелиминарна ранг-листа за упис на докторске студије археологије, педагогије и филозофије налази се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Жалбе на прелиминарну ранг-листу могу се поднети Комисији за упис, најкасније до 21.01.2019. године до 8 часова, на портирници Факултета.

Јан

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука у академској 2018/2019. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Јан

Дванаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 28. јануара до 02. фебруара 2019. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Циклусе предавања у оквиру овогодишње радионице одржаће гостујући професори, др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион из Негева у Израелу и др Михаел Штудемунд Халеви са Универзитета у Хамбургу. У оквиру овогодишње радионице појединачна предавања ће држати професори са Одељења за историју уметности и колеге са других одељења и институција, те амбасаде Израела. Наставни курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. Током радионице предвиђени су обиласци Јеврејског историјског музеја, јеврејске топографије Београда и посета богослужењу у београдској синагоги Сукат Шалом. Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и верску традицију Јевреја. Пријаве за радионицу отворене су до 26. јануара 2019. године, посредством формулара који се налази у прилогу, а потребно га је послати на електронску адресу: promo@f.bg.ac.rs

Више о овој и претходним радионицама: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/csjuk/radionica

Јан

Комеморативни скуп посвећен преминулом колеги Далибору Кошутићу одржаће се у среду, 16. јануара у 16:30 часова у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ Филозофског факултета у Београду (први спрат, сала 108).
Одељење за психологију

2018

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

Поштоване колегинице и колеге,
позивамо вас на манифестацију "Викенд нематеријалног културног наслеђа" која ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета у Београду (улаз из Васине) у суботу, 22. децембра од 14 часова. Програм се налази у прилогу.

2018

Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије андрагогије, археологије, историје, историје уметности, класичних наука, психологије, педагогије и филозофије налазe се у рубрици За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Рок за жалбе је 23.12.2018. године до 12:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Међународни пројекат о ситуацијама: концепти, процедура и прелиминарни резултати на узорку студената из Србије", о којој ће говорити Петар Чоловић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 20. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31