2018

Нова сезона Социолошког клуба почиње представљањем зборника "Србија у условима глобалне кризе неолибералног облика капиталистичке регулације". Први сусрет у новој академској години искористићемо и за разговор о реализацији пројекта Европског друштвеног истраживања у Србији. Реч је о истраживању чија је интенција да друштвене проблеме анализиране у Зборнику сагледа у компаративној перспективи и да научној и широј заједници предочи могућа решења за савладавање друштвене кризе генерисане глобалним утицајима и локалним специфичностима.

Говорници Социолошког клуба су: проф. др Мирјана Бобић, доц. др Јелена Пешић и доц. др Драган Станојевић са Одељења за социологију Филозофског факултета у Београду, др Немања Звијер, научни сарадник Института за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду и Ненад Челаревић, заменик директора ПЕРФОРМ-а.

Социолошки клуб биће одржан 19.10. у 18:00 у свечаној сали Филозофског факултета.

2018

Двадесет седми Међународни фестивал етнолошког филма, одржаће се од 9. до 13. октобра у Етнографском музеју у Београду, са пројекцијама у Jугословенскoj кинотеци и Етнографском музеју. Током пет фестивалских дана биће приказано 53 наслова из 27 држава. Програм Фестивала је подељен у четири целине -- такмичарска селекција у оквиру које ће бити приказано 26 филмских остварења, информативни, студентски и специјални програм.

Фестивал је покренут 1992. године у жељи да се једним догађајем обухвате филмска остварења која за тему имају фолклор и обичаје балканских и словенских народа, махом телевизијске продукције. Убрзо је прерастао у манифестацију која обухавата завидан обим тема из културне и социјалне антропологије са свих континената. Мисија Фестивала је да изнова подсећа на значај културног наслеђа, и да јавности пружа слику о богатству и разноврсности култура.

Програм се налази у прилогу вести.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Ефекти контекста и визуелне илузије", о којој ће говорити професор др Дејан Тодоровић (Одељење за психологију, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 11. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

ЦОН нуди на основним студијама предмете Психологија за наставнике (јесењи семестар) и Основе педагогије са дидактиком (пролећни семестар). Информације о предмету Психологија за наставнике можете пронаћи на moodle ставци предмета: http://moodle.f.bg.ac.rs/course/view.php?id=123

Први наредни час на овом предмету одржаће се у среду (10.10.) од 13:15 до 16:30, односно у четвртак (11.10.) од 9:45 до 13:00.

2018

Пријемни испит за упис на мастер студије класичних наука одржаће се 4. октобра у 12 часова у кабинету кл1.

2018

Пријемни испит на модулу Психологија рада, одржаће се у четвртак, 4.10. у 11 час. у Амфитеатру.

2018

Пријемни испит за упис на мастер студије психологије, модул - клиничка психологија, одржаће се у четвртак, 04.10.2017. године, са почетком у 9:00, у сали 108 (свечана сала „Драгослав Срејовић“).
Моле се кандидати да са собом понесу личну карту или неки други документ погодан за идентификацију.

2018

Пријемни испит на Истраживачком модулу одржаће се у четвртак, 4. октобра са почетком у 17 час. у сали 106. Упутство за припрему за полагање пријемног испита налази се у прилогу вести.

2018

Пријемни испит за модул Психологија образовања одржаће се у четвртак, 4. окотбра са почетком у 10 часова, сала 208. Информације о садржају пријемног испита налазе се у прилогу вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7