2017

Обавештавамо заинтересоване да ће кандидат Соња Жакула дана 29.09.2017. године, у свечаној сали Факултета «Драгослав Срејовић», у 10 часова, бранити своју докторску дисертацију под насловом "Зоолошки вртови у Србији у антрополошкој перспективи".

2017

В.д декан Филозофског факултета упутиће поздравну реч студентима прве године основних академских студија Филозофског факултета у амфитеатру "Георгије Острогорски", у понедељак, 2.10.2017. године у 11 часова.

Са радом одељења студенте прве године ће упознати управници одељења, истог дана у 12 часова према следећем распореду:

Археологија – сала 410
Етнологија и антропологија - сала 508
Историја – амфитеатар "Георгије Острогорски"
Историја уметости – сала 401
Класичне науке – СтКл1
Педагогија и андрагогија – сала 103
Психологија – сала 101
Социологија – сала 310
Филозофија – сала 308

Предавања за све студенте ће почети у уторак, 3. октобра 2017. године.

УПРАВА ФАКУЛТЕТА

2017

У ОКВИРУ ПРИЈЕМА СТУДЕНАТА ПРВЕ ГОДИНЕ ИСТОРИЈЕ ОДРЖАЋЕ СЕ ПРОЈЕКЦИЈА ДОКУМЕНТАРНОГ ФИЛМА Letters from Baghdad

2017

Обавештавамо заинтересоване колеге да је објављен нови број часописа за теорију и социологију културе и културну политику ,,Култура’’ (154 за 2017.год., издавач: Завод за проучавање културног развитка,Београд), у коме су представљени огледи истраживача који су учествовали на конференцијама ,,Критичка историја преиначавања јавних простора Београда,’’ одржаним на Филозофском факултету 2015. и 2016.године. Тематски блок је приредио др Александар Кадијевић, редовни професор Одељења за историју уметности на основу достављених прилога. Свеску можете преузети из атачмента ове вести.

2017

Част нам је и задовољство да обавестимо да су проф. др Владимир Бумбаширевић, ректор Универзитета у Београду и представник Образовне, аудиовизуелне и културне извршне агенције Европске комисије потписали уговор о Жан Моне модулу „Антропологија Европске уније“ Education, који ће се кроз предмете на мастер студијама Антропологија Европске уније 1 и Антропологија Европске уније 2, као у кроз друге наставне, науче и јавне активности, одвијати током наредне три године на Универзитету у Београду и Филозофском факултету.

Бојана Бурсаћ Џалто

Центар за међународну сарадњу
Филозофски факултет
Универзитет у Београду

2017

Обавештавамо вас да су отворени ERASMUS+ конкурси за размену студената и наставника на Универзитетима у Паризу и Ници. Више информација можете пронаћи на страни за Међународну сарадњу

2017

Дводневни САЈАМ СТИПЕНДИЈА „Стипендија и ја“ Универзитета у Београду реализоваће се у згради и дворишту Ректората на Студентском тргу у Београду 27. и 28. септембра 2017.године.

Детаљније информације о догађају можете пронаћи на страни Међународне сарадње.

2017

Обавештавамо студенте основних студија да ће од 21. септембра до 06. октобра 2017. године моћи да пријаве предмете које ће слушати и/или полагати у школској 2017/2018. години. Предмети ће се и ове године пријављивати електронским путем, у оквиру е-индекса. Сва обавештења и упутства студенти могу пронаћи на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/slusanje

Позивамо све студенте који још увек нису активирали налог за е-индекс, да то учине што пре, према упутствима на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/elektronska_prijava_ispita

2017