2020

Текст Одлуке о одржавању XII редовне седнице Изборног и Наставно – научног већа електронским путем се налази у прилогу вести.

2020

Студенти четврте године педагогије у сарадњи са наставницима Катедре за предшколску педагогију израдили су Ризницу заједничких игара за децу и одрасле, као педагошку подршку породицама у ситуацији изолације због корона вируса. Ризница је постављена на сајту МПНТР, ЗУОВ, Педагошког друштва и УНИЦЕФ, а студенти ће од УНИЦЕФ добити сертификат за волонтерски допринос.

У прилогу је Ризница игара.

2020

Обавештавамо да је дана 30. 03. 2020. године преминуо др Сава Тутунџић, ванредни професор Одељења за археологију у пензији.

2020

Имајући у виду текућу пандемију COVID-19 широм света, под овим непредвиђеним околностима, Организациони одбор научног скупа „Популарна музика Балкана“ био је приморан да донесе одлуку о отказивању научног скупа заказаног за 17. и 18. јун 2020. године.
Једногласно смо донели одлуку да научни скуп „Популарна музика Балкана“ одложимо, у складу са препорукама и забранама путовања, кретања и окупљања, знајући да су добробит и сигурност свих нас од највеће важности.
Благовремено ћемо обавестити јавност о новом датуму конференције. Радујемо се најави новог термина и желимо свима добро здравље.

2020

Обавештавамо заинтересоване учеснике да је датум одржавања конференције Српска археологија између теорије и чињеница VIII: археологија и антропоцен одложен до даљњег, због уведених мера ванредног стања. Пошто се стекну услови, заказаћемо нови датум и благовремено Вас обавестити о томе. У међувремену, позивамо Вас да шаљете своје предлоге, тј. апстракте на e-mail адресу zoricakuzmanovic@gmail.com, како бисмо у догледно време заједно разговарали о археологији и антропоцену.

Тим Центра за теоријску археологију жели Вам добро здравље!

2020

Без надокнаде у репозиторијум JSTOR може приступити преко следећег линка:

Отворен приступ JSTOR-у знатно ће олакшати рад од куће наставницима, истраживачима и студентима.

Продекан за науку

проф. Др Јелена Ердељан

2020

У складу са одлуком о организацији наставе и других облика рада на Филозофском факултету приступна предавања кандидата пријављених на конкурсе за избор у звање наставника у наредном периоду спровешће се електронским путем.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ
16.03.2020.

Саопштење

У складу са проглашеним ванредним стање у Републици Србији обавештавамо студенте, наставнике и сараднике да ће одржавање наставе бити усклађено са одлукама Владе и МПНТ. У овом моменту то подразумева :

- организовање и извођење наставе на даљину , односно на начин који не захтева физичко присуство студената и наставника на Факултету;

- обавезу наставника и сарадника да буду у контакту са студентима путем e-mail-a, moodle платформе, странице предмета или странице наставника и сарадника или неке друге електронске платформе на друштвеним мрежама;

- обавезу наставника и сарадника да све потребне материјале (презентације, предавања, литературу у електронском облику и друге радне материјале) правовремено учине доступним студентима; детаљна упутства о употреби moodle платформе наставници и сарадници ће добити до краја недеље.

- организовање рада на акредитацији студијских програма и Факултета путем електронских медија и без присуства наставника и сарадника у згради Факултета;

- одржавање електронских седница Наставно научног и Изборног већа и глaсање о појединим тачкама дневног реда у складу са донетим упуством; обавезују се секретари одељења да стручној служби Факултета правовремено доставе резултате гласања о свим тачкама предвиђеног дневног реда;

- одлагање мартовског и априлског испитног рока и одбране завршних, мастер радова и доксторских дисертација; студенти којима је одложена одбрана треба да се јаве мејлом одсеку за студентске послове (student@f.bg.ac.rs) ради детаљнијих обавештења.

- одлагање студијских путовања и екскурзије у иностранство;

- успостављање и одржавање наставног контакта са студентима на све могуће, електронске и начине без личног контакта.

Декан Филозофског факултета

Проф. др Миомир Деспотовић

Интегрални текст саопштења и распоред радног времена служби у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48