2018

Диференцијални испит као услов за конкурс на докторске студије филозофије за кандидате који нису завршили основне и мастер студије филозофије биће одржан у четвртак, 6. децембра у 12 сати у сали 312 на трећем спрату Филозофског факултета.

Кандидати су у обавези да до 5.12.2018. године до 14 сати секретару Одељења за филозофију доставе:

1. Молбу за полагање диференцијалног испита за конкурисање на докторске студије филозофије

2. Копију дипломе и додатка дипломи, односно копију уверења о завршеном студијском програму првог и другог степена студија (и оригинале на увид)

3. Потврду о извршеној уплати (сврха уплате: Накнада за полагање диференцијалног испита; прималац: Филозофски факултет Универзитета у Београду; Износ: 10.000,00 дин; жиро рачун: 840-1614666-19; позив на број: 97 68107)

Секретаријат Одељења за филозофију налази се на 3. спрату (канцеларија бр. 314).

2018

Савет Факултета, на својој XVIII редовној седници, одржаној дана 23.11.2018. године, донео је Одлуку о умањењу школарина која се налази у прилогу.

2018

Kонкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука у академској 2018/2019. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Сва важна обавештења у вези са пријавом на конкурс, пријемни испитом, уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

Драге колегинице и колеге,

у петак 30. новембра у сали 16 Ректората, Универзитета у Београду одржаће се конференција „Друштво, наука, прогрес: Lewis Henry Morgan (1818-1881)” инспирисана двестотом годишњицом рођења Х.Л. Моргана, а у организацији Одељења за етнологију и антропологију.

У прилогу вести налази се програм конференције.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Улога језика у процесу дискриминације боја", о којој ће говорити Ивана Јаковљев (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 29. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

Драге колегинице и колеге, Клуб студената педагогије вас позива да нам се придружите у подршци пројекту "Проследи књигу", који за циљ има отварање јавних библиотека за децу широм сеоских и руралних подручја Србије где књиге и даље представљају прави луксуз. Уколико желите да се укључите, половне или нове књиге за децу узраста 7-11 година можете донети у просторије Института за педагогију и андрагогију (6. спрат) у четвртак, 29.11. или у петак, 30.11. од 11h до 14h. За више информација, пратите нас на https://www.facebook.com/KlubStudenataPedagogije или нам се јавите на ksp@hotmail.rs.

2018

Одељење за филозофију позива заинтересоване да присуствују конференцији "Разлози, узроци и објашњења" која ће се одржати у четвртак, 29. новембра и петак, 30. новембра у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (први спрат Филозофског факултета).

Програм конференције налази се у прилогу.

2018

На Филозофском факултету ће 23. и 24. новембра 2018. године бити одржана XXIII научна конференција "Педагошка истраживања и школска пракса" под називом "Квалитативна истраживања у друштвеним наукама: од личног искуства до социјалних пракси". Програм конференције налази се у прилогу.

2018

Обавештавамо Вас да ће хуманитарнa акцијa Филозофског факултета, у оквиру које се у замену за донације UNICEF-у добијају књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета, бити одржана и у среду, 21. новембра. Стога, позивaмо Вас да и у среду, 21. новембра посетите Филозофски факултет Универзитета у Београду, од 11 до 16 часова и придружите се акцији у холу приземља Факултета.

Филозофски факултет факултета се на овај начин прикључујe обележавању Светског дана детета, #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child).

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Варирање Шенонове једнакости у функцији дужине експозиције стимулуса", о којој ће говорити Тамара Поповић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет).

Трибина ће се одржати у четвртак 22. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32