Драге колегинице и колеге,

Позивамо вас да учествујете у раду летње школе „Migration – Trauma in Transition: Exploring sociotraumatic roots of dealing with refugees“ која ће од 21. до 28. септембра бити одржана на Филозофском факултету у Београду. Поред пленарних предавања, у оквиру програма летње школе бићете у прилици да похађате и предавања усмерена на различите аспекте феномена социјалне трауме и миграција (методолошки, клинички, развојни, социјални, етички) која ће држати наставници са универзитета из Босне и Херцеговине, Бугарске, Грчке, Немачке, Србије и Турске. Полазници летње школе биће ваше колеге, студенти, са универзитета из свих побројаних земаља. Поред тога планиране су и групне дискусије на тему трауме и миграција у којима ће учествовати истраживачи и експерти из различитих земаља.

Програм летње школе одржаваће се на енглеском језику. Рад летње школе је финансијски подржала Немачка служба за академску сарадњу (DAAD).

Студентима психологије потврда о завршеном курсу о социјалној трауми који ће похађати у оквиру предавања на летњој школи биће укључена у додатак дипломи о завршеним мастер студијама.

Уколико сте студент основних, мастер или докторских студија и заинтересовани сте за учешће на летњој школи, молим Вас да се јавите на biljana.stankovic@f.bg.ac.rs до 15. јуна.

Срдачан поздрав,

др Биљана Станковић, Одељење за психологију

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивамо вас на свечану доделу диплома са мастер студија која ће се одржати 19. јуна 2018. у 12:00 у амфитеатру "Георгије Острогорски".

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА
ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивамо вас на свечану доделу диплома са основних студија која ће се одржати 18. јуна 2018. у 12:00 у амфитеатру "Георгије Острогорски".

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА
ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

2018

У оквиру фестивала европског дугометражног документарног филма "7 величанствених" који се ове године одржава у Комбанк дворани од 8. до 14. јуна, приказује се награђивани холандски филм "Деца учитељице Кит". Филм је на програму у суботу, 9. јуна, у 20 часова. Више о филму можете сазнати кликом на следећи линк:

2018

Пoводом обележавања 50 година од студентских протеста 1968. позивамо вас на Трибину "Студентски протести 68: сећања, дилеме, контроверзе", која ће се одржати у петак, 8. јуна 2018. године у 18 часова на Филозофском факултету у Свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Учесници трибине:
проф. др Драгољуб Мићуновић
проф. др Сретен Вујовић
Милан Николић, социолог
проф. др Милан Ристовић

2018

У склопу обележавања светског дана уметничког стила сецесије, позивамо студенте и наставнике Филозофског факултета да присуствују манифестацијама које ће се одржати од 6. до 8. јуна. Њихов програм је у атачменту.

2018

Одељење за филозофију позива да присуствујете гостујућем предавању проф. др Јуџина Милса. Више информација у прилогу.

2018

Институт за антику и класично наслеђе и Одељење за класичне науке
имају част да вас позову на предавања која ће одржати гостујући предавачи

Mathias Hanses
(доцент на Државном универзитету Пенсилваније, САД)

Ovid and the Magic Doll

у уторак, 5. јуна, од 14.00 сати у учионици Одељења за класичне науке (стара зграда)

Erin McKenna Hanses
(предавач на Универзитету Фордам, САД)

Leaving Cynthia: Epicurean Death and Propertian Poetics

у среду, 6. јуна, од 13.00 сати у учионици Одељења за класичне науке (стара зграда)

2018

Позивамо вас на представљање књиге „The Global Encyclopaedia of Informality“ које ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета у понедељак, 11. јуна, од 18:00. О књизи ће говорити проф. Алена Леденева, проф. Ерик Горди, др Предраг Цветичанин, проф. Ивана Спасић и присутни аутори одредница.

Мај

2018

Поводом обележавања годишњице пада Цариграда, Клуб студената историје Острогорски вас позива на трибину 1453- Између византијског наслеђа и османске стварности. На трибини говоре: др Маја Николић, професор на Филозофском факултету, др Небојша Шулетић, професор на Филозофском факултету, др Милош Ивановић, научни сарадник на Историјском институту.

Како су савременици гледали на пад Цариграда? Какав је био положај Васељенске патријаршије као вође ромеохеленског света? Колико је значајан пад Цариграда по српску државу?

Трибина ће се одржати у уторак, 29. маја 2018. године у Клубу студената Филозофског факултета (улаз из Васине улице) са почетком у 18h.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10