Vesti i događaji

2018

Коначна ранг-листа за упис на докторске академске студије етнологије и антропологије у допунском року, објављена је у рубрици За будуће студенте–Докторске-ранг-листе.

Упис примљених кандидата обавиће се 24. октобра 2018. године, у канцеларији број 1 у приземљу, поред шалтера, од 10 до 12 часова.

Све важне информације у вези са уписом налазе се у прилогу.

2018

Коначне ранг-листе за упис на мастер академске студије у допунском року, објављене су у рубрици За будуће студенте–Мастер-ранг-листе.

Све важне информације у вези са уписом налазе се у прилогу.

2018

Позивамо Вас да у оквиру II Фестивала литературе европског Медитерана посетите програм Књижевност Кипра на Филозофском факултету Универзитета у Београду, у петак, 26. октобра 2018. године у 12 часова, у свечаној сали "Драгослав Срејовић". У програму ће учествовати Јоргос Христодулидис, Јоргос Харитонидис, Зорка Шљиванчанин и Дејан Матић.

Организатор Фестивала је Трећи трг, а програм Књижевност Кипра се реализује у сарадњи са Центром за Кипарске студије и Центром за студије јеврејске културе и уметности Филозофског факултета Универзитета у Београду.

У прилогу се налазе додатне информације о Фестивалу и биографије аутора.

2018

У петак 26.10.2018. у 18х у учионици ЦОН-а (стара зграда, мали улаз са Платоа, Чика Љубина 18-20, први међуспрат) биће одржано уводно предавање на два програма у ЦОН-у, мастер програму "образовање наставника предметне наставе" и програму учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе".

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Искорак ка побољшању памћења: лонгитудинални ефекти неинвазивне неуромодулације на асоцијативну меморију", о којој ће говорити Катарина Вулић (Институт за медицинска истраживања). Трибина ће се одржати у четвртак 25. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен). У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

У суботу, 27. oктобра у 11 h, у учионици Одељења за класичне науке, одржаће се аудиција за избор две глумице и два глумца за Еурипидову “Медеју”. Из приложене драме, научите, молим Вас један монолог Јасона (студенти), односно Медеје (студенткиње).

Уколико све буде како треба, премијера представе би требало да буде у СКЦ-у у Београду, у фебруару месецу 2019. године.

Видимо се,

проф. др Гордан Маричић
и сарадници

2018

Прелиминарна ранг-листа за упис на докторске студије етнологије и антропологије налази се у рубрици За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Жалбе на прелиминарну ранг-листу могу се поднети у архиви и на портирници Факултета најкасније до 21.10.2018. године до 8 часова.

2018

Прелиминарне ранг-листе за упис на мастер студије су објављене у рубрици За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste).

2018

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе". У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист који је потребно предати приликом подношења докумената.

Пријаве се подносе у периоду од 22.10. до 25.10.2018.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7