2016

Обавештавамо све заинтересоване да Институт за педагогију и андрагогију Филозофског факултета Универзитета у Београду реализује низ програма стручног усавршавања у подручју образовања одраслих за извођаче програма образовања одраслих (предаваче, тренере, водитеље, инструкторе).

Списак области у којима се програми реализују и обавештења о начину и роковима пријављивања доступни су у рубрици Научне јединице - Институт за педагогију и андрагогију - Програми стручног усавршавања (http://www.f.bg.ac.rs/instituti/PEA/programi_strucnog_usavrsavanja).

2016

Обавештавамо вас да ће се представљање MobiON портала Универзитета у Београду за Erasmus+ мобилност одржати у среду, 10. фебруара у 14.30 у учионици 105.

MobiON представља онлајн софтвер за размену студената, наставника и административног особља Универзитета у Београду. Додатне информације можете сазнати на http://mobion.bg.ac.rs/

2016

Упис постапсолвената основних студија у пролећни семестар школске 2015/16. године обавиће се од 22.02. до 26.02.2016. године, од 12 до 15 часова.

Приликом уписа студенти подносе:

- индекс
- уплатницу са износом од 4.950,00 динара на жиро рачун Факултета 840-1614666-19 са позивом на број 97 50113.

ПРОДЕКАН ЗА НАСТАВУ
доц. др Исидора Јарић

2016

Упис пролећног семестра апсолвентског стажа на старим магистарским студијама за школску 2015/16. годину обавиће се 11. и 12. фебруара 2016. године, у Одсеку за студентске послове, канцеларија број 1, од 12 до 15 часова.

За упис је потребно:
• индекс
• семестрални лист
• уплатница у износу од 12.100,00 динара (за један семестар) на жиро-рачун Филозофског факултета бр. 840-1614666-19 са позивом на број 97 83102

2016

Обавештавамо вас да је Универзитет у Београду отворио конкурс за размену студената, наставника и административног особља на следећим универзитетима:

Универзитет у Хелсинкију – пријава до 20.2. у 00:01 – размена студената (основне и мастер студије; све студијске групе)
Универзитет у Хајделбергу – пријава до 25.4. у 00:00 – размена студената и административног особља (сви нивои студија; све студијске групе)
Универзитет у Марибору – пријава до 10.5. у 00:00 – размена студената, наставника и административног особља (сви нивои студија; 0223 Philosophy and ethics, 011 Education)
Универзитет у Вирцбургу - пријава до 10.5. у 00:00 – размена студената и наставника (мастер студенти и докторанди, 0111 Education science)
Универзитет у Загребу – пријава до 10.5. у 00:00 – размена студената, наставника и административног особља (докторски студенти - 0314 Sociology and cultural studies; наставници - 0111 Education science)
Универзитет у Кајзерслаутерну – пријава до 15.5. у 00:00 – размена студената и наставника (сви нивои студија; 031 Social and behavioural sciences)

Додатне информације о отвореним конкурсима можете пронаћи на http://mobion.bg.ac.rs/ као и на представљању MobiON – портала за мобилност које ће се одржати у среду, 10. фебруара у 14.30 у учионици 105.

2016

Позивамо вас на конференцију „Српска археологија између теорије и чињеница IV: Култ и ритуалне праксе у археологији“, која ће бити одржана у суботу 26. марта 2016. у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ на Филозофском факултету у Београду. Више информација можете пронаћи у прилогу.

2016

Коначне ранг-листе кандидата за упис на докторске студије налазе се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Информације о упису кандидата се налазе у прилогу.

2016

Мултидисциплинарна зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, Одељења за историју уметности Филозофског факултета у Београду, одржаће се од 8. до 13. фебруара 2016. године. Програмом су предвиђени курсеви који се баве различитим аспектима јеврејске церемонијалне и ликовне уметности, те курсеви везани за основе jудаизма уз одабрана поглавља јеврејске историје. Нарочита пажња биће усмерена на хебрејску књижевност и сефардске студије. Радионица полазницима пружа опште увиде у културну историју jеврејског народа са нарочитим освртом на историју и традицију Јевреја који живе на ширем простору Балкана и Србије.

У склопу зимске радионице предвиђене су посете богослужењу у београдској синогоги, обиласци јеврејске топографије Београда и Земуна, као и јеврејских гробаља. Програмом су предвиђене целодневне наставне активности у току трајања радионице, као и учешће угледних гостујућих предавача из Израела, професора Филозофског факултета и других стручњака из разматраних области. Као и протеклих девет година, колико се радионица одржава, својим програмом намењена је пре свега студентима београдског универзитета из области хуманистичких и друштвених наука, заинтересованим за културну историју Јевреја, као и ширем кругу заинтересованих полазника. Сврха радионице је да студенте упозна са, основним феноменима и специфичностима јеврејске традиције, уметности и културе као и да прикаже неке од приступа њиховој методолошкој интерпретацији.

Пријаве за радионицу отворене су до 7. фебруара 2016.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

У прилогу се налази распоред радионице.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14