Универзитет у Београду
Филозофски факултет

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивамо вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 28. jануара 2019. у 12:00 у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

Декан Филозофског факултета
Проф. др Миомир Деспотовић

Јан

Прелиминарна ранг-листа за упис на докторске студије археологије, педагогије и филозофије налази се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Жалбе на прелиминарну ранг-листу могу се поднети Комисији за упис, најкасније до 21.01.2019. године до 8 часова, на портирници Факултета.

ПОЗИВАМО СТУДЕНТЕ И ЗАПОСЛЕНЕ

да заједнички прославимо школску славу – Светог Саву

у петак, 25. јануара 2019. у 11.30 часова у свечаној сали «Драгослав Срејовић»

Јан

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука у академској 2018/2019. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Јан

Дванаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 28. јануара до 02. фебруара 2019. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Циклусе предавања у оквиру овогодишње радионице одржаће гостујући професори, др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион из Негева у Израелу и др Михаел Штудемунд Халеви са Универзитета у Хамбургу. У оквиру овогодишње радионице појединачна предавања ће држати професори са Одељења за историју уметности и колеге са других одељења и институција, те амбасаде Израела. Наставни курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. Током радионице предвиђени су обиласци Јеврејског историјског музеја, јеврејске топографије Београда и посета богослужењу у београдској синагоги Сукат Шалом. Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и верску традицију Јевреја. Пријаве за радионицу отворене су до 26. јануара 2019. године, посредством формулара који се налази у прилогу, а потребно га је послати на електронску адресу: promo@f.bg.ac.rs

Више о овој и претходним радионицама: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/csjuk/radionica

Јан

Комеморативни скуп посвећен преминулом колеги Далибору Кошутићу одржаће се у среду, 16. јануара у 16:30 часова у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ Филозофског факултета у Београду (први спрат, сала 108).
Одељење за психологију

2018

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

Поштоване колегинице и колеге,
позивамо вас на манифестацију "Викенд нематеријалног културног наслеђа" која ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета у Београду (улаз из Васине) у суботу, 22. децембра од 14 часова. Програм се налази у прилогу.

2018

Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије андрагогије, археологије, историје, историје уметности, класичних наука, психологије, педагогије и филозофије налазe се у рубрици За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Рок за жалбе је 23.12.2018. године до 12:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11