Зелени Филозофски 20.маја од 12 до 20 часова. – акција и радионица на Платоу + округли сто “Одрживи факултети: (не)могућа мисија?” у Клубу студената Фф

Драге колегинице и колеге,

Позивамо вас да се прикључите иницијативи “Зелени Филозофски”, коју покрећу студенти, наставници, особље, сарадници и пријатељи Филозофског факултета, настављајући традицију активног доприноса важним друштвеним питањима и јачању улоге универзитета у суочавању са изазовима одрживог развоја. Окупили смо се да заједно промишљамо и деламо у правцу одрживог факултета, али и шире заједнице.

Планирамо разноврсне активности у наредној години, а први догађај одржаће се на Платоу и у Клубу студената Фф у петак 20. маја када ћемо:

- од 12 до 16 часова, на Платоу:

- прикупљати и паковати чепове за удружење Чепом до осмеха
- прикупљати хартију за удружење Живимо заједно
- размењивати књиге које су донирали наставници, сарадници и студенти Фф за донације које ће нам помоћи да озеленимо Филозофски

- од 15 до 16:30 часова, на Платоу:

- расађивати биљке са Филозофског и Шумарског факултета како бисмо озеленели један зид факултета – заједничка радионица два факултета “Зелени панел” коју воде: проф др Драгана Скочајић и проф др Данијела Ђунисијевић Бојовић, Шумарски факултет Универзитета у Београду

Студенти који желе да волонтирају или учествују на радионици могу се пријавити преко:

- од 17 до 19 часова, у Клубу студената Фф :

- организовати Округли сто на тему “Одрживи факултети: (не)могућа мисија?”

Округли сто ће окупити професоре и студенте са више факултета Универзитета у Београду, који ће представити примере добре праксе и разменити идеје о даљим корацима, сарадњи и унапређењима у различитим доменима одрживости појединачних факултета а тиме и Универзитета у Београду и шире заједнице. Ово је уједно први у низу будућих разговора о еколошким и питањима одрживог развоја, који ће бити саставни део иницијативе “Зелени Филозофски”.

Модератор:
Проф.др Виолета Орловић Ловрен, Универзитет у Београду - Филозофски факултет

Учесници:

Проф.др Марија Маруна, Универзитет у Београду - Архитектонски факултет
Јелена Ћесаревић, асистент, Универзитет у Београду - Факултет безбедности
Проф.др Наташа Петровић, др Марко Ћировић, Универзитет у Београду - Факултет организационих наука
Проф. Др Александар Јововић, Универзитет у Београду - Машински факултет
Проф др Мирјана Дреновак, Универзитет у Београду - Правни факултет
Проф.др Драган Нонић, Проф.др Јелена Недељковић, Универзитет у Београду - Шумарски факултет

За додатна питања и прикључивање иницијативи пишите нам путем на zeleni.filozofski2022@gmail.com