На Филозофском факултету у Београду доступни су бесплатни хигијенски улошци

На Филозофском факултету у Београду, од 11.5.2022. доступни су бесплатни хигијенски улошци у свим женским студентским тоалетима. Акцију спроводе Савез студената Филозофског факултета у Београду и „Женска иницијатива“ са Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду.

Акција представља допринос борби против менструалног сиромаштва, и уклањању стигме у вези са менструацијом. Менструално сиромаштво је горући проблем у Србији, и тема о којој се мало говори. Заједничким напором, желимо да допринесемо томе да се свака студенткиња и запослена на Филозофском факултету осећа сигурно, подржано и добродошло.

Ово је још један у низу корака који се на Филозофском факултету предузимају у правцу сигурнијих и бољих услова студирања за све.