Вести Одељења за историју

У прилогу се налази други позив и пријава за једнодневну стручну праксу "НОВИЈА АРХИТЕКТУРА БЕОГРАДА," која ће се одржати 7.јуна 2019.

Седма трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 21.3.2019. године од 18:30 часова. Полазећи од тога да су подела власти и владавина права темељ демократски уређене заједнице, на трибини ћемо разговарати о стању у Србији данас, о томе шта и на који начин нарушава ове принципе, у којим оквирима делује правосудни систем, с каквим притисцима се суочава и шта је потребно учинити да се успостави и за будућност зајамчи његова неопходна независност.

У разговору учествују др Миодраг Мајић, судија Апелационог суда у Београду, проф. др Миодраг Јовановић са Правног факултета и проф. др Ђорђе Павићевић са Факултета политичких наука. Модераторка је проф. др Ивана Спасић.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Центар за развој каријере Филозофског факултета вас позива да се пријавите за програм плаћене стручне праксе у трајању од једног месеца, CEO позиција. Програм се организује седму годину за редом на флобалном нивоу, а ово је друга година како Србија узима учешће.

Adecco Group ти нуди јединствену прилику да на самом почетку своје каријере добијеш подршку и савете из прве руке. Програм „CEO for One month“ даје могућност амбициозним младим људима као што си ти да током једног месеца раде раме уз раме са регионалним директорима Adecco групе. Поред сјајног теоријског искуства које ћеш стећи, оперативно знање ће ти дати ветар у леђа и праксу у пословном свету какву ниси могао/ла ни да замислиш.

Кораци у пријави:

1. Пријављивање:

Пријаве су отворене од 5. фебруара до 16. априла путем линка:

2. Селекција:

Од 17. априла до 22. маја ће се одвијати процес селекције. Током овог периода ће бити организован и мини boot camp/workshop када ће сваки учесник имати прилику да покаже своје вештине.

3. Проглашење:

Проглашење CEO for One month за Србију

4. CEO посао

Цео један месец ћеш радити заједно са CEO-има у Србији – ићи ћеш на састанке, презентовати пројекте, примити плату у складу са твојом новом позицијом, и најважније, учити од најбољих.

5. GLOBAL TEAM

Сви учесници пројекта на нивоу државе, имаће прилику да се изборе за престижну позицију Global CEO for One month

6. BOOTCAMP

Одрабрани учесници ће проћи Bootcamp обуку од 17. до 19. септембра.

7. GLOBAL CEO

Само један финалиста ће бити у прилици да месец дана проведе са Алианом Дехаизом, CEO-ом Adecco Групе, али и да заради своју месечну плату од 15.000 евра.

Линк ка Adecco веб сајту:

Центар за развој каријере расписује конкурс за oбављање стручне праксе у Педагошком музеју за студенте свих година, андрагогије, педагогије, историје уметности и историје на позицији: Асистент кустоса. Рок за конкурисање је 27.03.2019.

Активности студената обухватају:

· Рад са музејским експонатима;
· Спровођење радионица у музеју;
· Вођење посетилачких група;
· Организација и спровођење музејске изложбе;

Услови ангажовања:

· Студенти свих година андрагогије, педагогије, историје уметности и историје
· Познавање енглеског језика

CV послати путем Google формулара:

Опширније о услугама Центра:

и Instagram:

Студенти четврте године андрагогије у сарадњи са својим професорима изводе циклус радионица под називом „Вештине студирања“ намењене средњошколцима и будућим студентима.

Све радионице ће бити одржане на Филозофском факултету са почетком у 14h.

23.03.- Радионица „Управљање временом“, кабинет 211
06.04.- Радионица „Вештине академског писања“, кабинет 211
20.04.- Радионица „Претраживање интернета“, кабинет 106
11.05.-Радионица „Успешно учење“, кабинет 211
25.05.- Психодрамска радионица „Ко сам ја као студент?“, кабинет 301

Пријава се врши путем мејла: radionice.filozofski@gmail.com. У тексту мејла је потребно навести у којим радионица желите да учествујете.

Резултати колоквијума из предмета Енглески језик 1 налазе се у прилогу.

Волонтери Филозофког факултета вас позивају на прву пролећну Акцију добровољног давања крви која ће се одржати у понедељак 18.03. од 11 до 17 сати, у Свечаној сали Драгослав Срејовић (108).
Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је свака помоћ неопходна! Сви који желе да се прикључе волонтерском тиму су добродошли!
Можете се јавити на маил

vanjajakovljevic.96@gmail.com

или некоме од волонтера на самој акцији. Видимо се!

Проф. др Чедомир Антић неће држати часове из Увода у историјске студије у понедељак 18.03. и уторак 19.03.2019. године.

Обавештавамо вас да да ДААД Информативни центар Београд у сарадњи са Фондацијом Конрад Aденауер, Гете институтом, Универзитетом у Београду, организује трећи Falling Walls Lab у Србији, иновативну платформу за представљање истраживачких пројеката у рангу научног пробоја у свим научним дисциплинама, намењену студентима, истраживачима и научницима (BA, МА, PhD, постдокторанди).

Догађај ће се одржати у Гете институту 9. јуна 2019.

Пријаве за учешће на Falling Walls Lab Serbia се шаљу преко портала https://www.falling-walls.com/lab до 12. маја 2019.
Додатне информације се налазе у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65