Вести Одељења за историју

Јун

Центар за развој каријере расписује конкурс за обављање стручне праксе у Центру за интеграцију младих за студенте свих студијских група и година за обављање стручне праксе на позицији: Практикант. Рок за конкурисање је 12.6.2019.

Активности студената обухватају:

Подршка у учењу деце;
Испомоћ у обављању додатних школских активности;
Организовање слободног времена;

Услови ангажовања:

Одговорност студената и уважавање контекста у ком се практикант налази.

CV послати путем Google формулара:

Опширније о услугама Центра:

и Instagram:

Јун

Седамнаеста трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 6.6.2019. године од 18:30 часова.

Да ли смо данас све мање здрави и „нормални“? Колико су актуелно окружење и услови живота „нормални“ и колико контаминирају наше ментално здравље? Да ли је нормално бити нормалан у ненормалном друштву? Шта друштвене науке, а пре свега психологија као струка, могу и морају да понуде? Да ли смо одговорни само за појединце у друштву и где је наша одговорност према друштву и “менталном загађењу” средине?

Учесници у разговору: проф. др Вељко Јовановић, психолог, Одсек за психологију Филозофског факултета у Новом Саду, доц. др Алексеј Кишјухас, социолог, Одсек за социологију Филозофског факултета у Новом Саду и колумниста Данас-а, др Маја Пелевић, драмска списатељица, ауторка серије „Јутро ће променити све“ и других награђиваних драма о животу младих у Србији данас и проф. др Тамара Џамоња Игњатовић, Одељење за психологију Филозофског факултета у Београду – модераторка.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Јун

Колектив Византроп позива заинтересоване за волонтирање на фестивалу ангажованог етнографског филма.Ово је прилика да студенти али и други заинтересовани за етнографски/документарни филм, учествују у сарадњи са колективом у организацији новог фестивала. Фестивал ће се одржати у Београду, од 13. до 16. Јуна 2019. године.

Уколико сте заинтересовани, јавите нам се на мејл: antropviz@gmail.com. Рок за пријаву за волонтирање је 8.јун, док ће састанак са волонтерима и координаторима биће одржан 10.јуна

Волонтери/ке ће учестовати у припреми и/или реализацији фестивала у сарадњи са Византроп колективом и то при следећим активностима:

-комуникација са ауторима филмова и публиком фестивала,
-промоција фестивала на друштвеним мрежама,
-припрема догађаја и подршка током трајања фестивала,
-фотографисање и снимање фестивала и журки
-израда и набавка материјала за фестивал
-припрема и подршка током вечерњих журки фестивала
-дизајн и израда промотивног садржаја за фестивал

Заузврат Византроп нуди:

-прилику за развијање организационих, комункацијских и креативних вештина
-прилику за упознавање и даљу сарадњу са члановима Византроп колектива, ауторима, истраживачима и студентима
-потврду о волонтирању коју издаје Византроп.

Јун

• пријава испита: од 10.06.2019. до 17.06.2019.
  • уплата најкасније до: 14.06.2019.
  • провера услова и приговори: 18.06.2019.
  • испити: од 24.06. до 03.07.2019.
  • Одлука о испитном року са детаљним информацијама налази се у прилогу.

Јун

Резултати испита из предмета Енглески језик 1 у предроку налазе се у прилогу.

Мај

Због техничких проблема одложени су избори за сазив Студентског парламента у следеће две академске године. Избори ће се одржати 3. и 4. јуна у термину од 12:00 до 18:00 часова на првом спрату. Да би се гласало за представнике смерова у парламенту потребан је индекс.

Студент продекан
    Милан Бојић

Мај

Желиш да обогатиш своје студентске дане, упознаш многе људе из земље и иностранства (како студенте, тако и људе из еминентних глобалних корпорација) и стекнеш релевантно професионално искуство радом у тиму (у областима људских ресурса, маркетинга, продаје)? Ако је одговор на бар једно од ових питања да ово је сјајна прилика за тебе! Детаљније информације можеш наћи у прилогу.

Пријаве су отворене до 9. јуна, тако да не чекај! Буди део наше приче.

Пријаве: https://aiesec.org.rs/budi-deo-nase-price/

Мај

Paul-Antoine Miquel, Одељење за филозофију Универзитета у Тулузу II одржаће гостујуће предавање "The emergence of life as a philosophical problem" у четвртак, 6. јуна у 17 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

Мај

Поправни колоквијум из Римске историје за групу С. Ломе ће се одржати у петак, 14. јуна у 10 часова у учионици Семинара за историју старог века у старој згради.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75