Вести Одељења за историју

Јун

Обраћамо Вам се у име организацијског одбора 6. регионалног студентског симпозија друштвених и хуманистичких знаности који ће се одржати од 17. до 19. листопада 2019. у Сплиту под називом "Изазови друштвених и хуманистичких знаности у 21. стољећу". Симпозиј се одвија у организацији Филозофског факултета у Сплиту, Хрватског филозофског друштва, Свеучилишне књижнице у Сплиту, удруге студената повијести Тома Архиђакон те удруге iTheom. Симпозиј већ шесту годину окупља младе из земаља регије који су спремни критички промишљати и конструктивно расправљати о горљивим знанственим проблемима. Подробније информације о теми и организацији налазе се у прилогу. Студенти ће моћи излагати на хрватском и сродним језицима. Рок за слање сажетака је 1. коловоза, а сви ће студенти бити обавијештени о прихваћању сажетака. Храна (ручак и вечера) ће бити осигурана свим излагачима, док ће смјештај бити осигуран излагачима који не живе у Сплиту и на ширем градском подручју. О информацијама везанима за смјештај излагачи ће бити обавијештени путем е-адресе. Све потребне информације о симпозију налазе се у позиву. Унапријед се захваљујемо! Лијеп поздрав, Организацијски одбор

Јун

Обавештавамо Вас да је отворен конкурс за стипендије током јесењег семестра академске 2019/2020. године у оквиру CEEPUS мрежа Ethics and Politics in the European Context и Europe from the Visegrad Perspective.

Више о конкурсу можете прочитати у прилогу.

Одељење за класичне науке
Институт за антику и класично наслеђе

позива вас на предавање

мср Марка Витаса
(докторанда на Универзитету Brown, САД)

Locus amoenus или locus terribilis?
Платонов Федар и судбина једног књижевног топоса

Предавање ће се одржати у петак 21. јуна у 12 сати у учионици Одељења за класичне науке Филозофског факултета: Капетан Мишино здање, десно, II спрат.

Поштоване колеге,

обавештавамо Вас да је Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије расписало 3. јуна 2019. године конкурс за суфинансирање монографских и других научних дела. Уколико желите да конкуришете за средства преко Центра за издавачку делатност Филозофског факултета молимо Вас да рукопис, електронску верзију текста и три рецензије са попуњеним и потписаним рецензетским формуларима предате до 25. јуна. 2019. године секретару Центра за издавачку делатност др Мирослави Костић /Институт за историју уметности, контакт телефони 2637 125, 064 128 35 04, 32 82 142/.
По пријему рукописа Центар преузима, како је то утврђено Правилником о издавачкој делатности који је усвојен на седници Наставно научног већа октобра 2008, све обавезе везане за штампање публикације.

Секретар Центра за
издавачку делатност

др Мирослава Костић

Јун

Осамнаеста трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 13.6.2019. године од 18:30 часова.

Београд је одувек био жртва политике. Као главни град он је нужно простор на коме свака власт доказује своју моћ и своје политичке концепције. Многи проблеми у урбаном уређењу Београда произлазе из различитих идеологија које су желеле да оставе свој траг на простору града. Данашња власт има посебне амбиције и велику пажњу посвећује уништењу градског језгра и његовом уређењу у складу с владајућим укусом и идеологијом популизма. Како спасити Београд?

У разговору учествују: Драгољуб Бакић, архитекта, Дубравка Лукић, историчарка уметности (Пешаци нису маратонци), Добрица Веселиновић, политиколог (Не давимо Београд), Дубравка Стојановић (историчарка).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Јун

Филозофски факултет има част да Вас позове на обележавање Дана Факултета у петак 14.јуна 2019. године у 20 часова, у дворишту Капетан Мишиног здања (улаз из улице Вука Караџића).

У случају кише прослава ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета (улаз из Васине).

Позивница се налази у прилогу вести.

Управа Филозофског факултета

Јун

Савремена историја Европе Упис оцена из Савремене историје Европе биће у среду 12. јуна у 10 часова у кабинету 563. У прилогу су резултати усменог колоквијума.

Јун

Свечана додела диплома ће се одржати у понедељак 17.јуна 2019. године у 12 часова у амфитеатру "Георгије Острогорски".
Молимо Вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош.
Списак студената којима се додељују дипломе се налази у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76