Вести Одељења за историју

Драге колегинице и колеге,

Позивамо вас да се пријавите на радионицу „Недеља америчке културе и друштва” која ће се одржати од 11. до 16. марта на Филозофском факултету у Београду. Предавања на овогодишњој радионици одржаће професори одељења за историју, етнологију и антропологију, социологију и историју уметности, који се на различите начине баве проучавањем америчке историје, културе и друштва, уз гостујућег предавача из Амбасаде САД. Током радионице предвиђени су посета Америчком кутку и обилазак Београда у трагању за америчким културним наслеђем. Распоред предавања и активности можете наћи у прилогу вести.

Ова радионица намењена је студентима треће и четврте гoдине основних студија и студентима мастер и докторских студија Филозофског факултета, заинтересованим за културну и друштвену историју Америке и за америчке студије.

Пријаву за радионицу (у прилогу), уз биографију и мотивационо писмо, потребно је послати до 4. марта 2019. године на

rvucetic@gmail.com

Феб

Часови из предмета Старословенски језик 1 одржавају се средом у 13.15 у уционици 408.

Феб

Моле се сви студенти који који нису присуствовали састанку у уторак а ПОЛАЖУ и СЛУШАЈУ или само ПОЛАЖУ предмет Жена у Византији (од 7. до 15. века) да дођу у четвртак 28.02. на поновљени састанк у семинар за Византологију у 11.30. часова.

Феб

Предмет Жена у Византији (од 7. до 15. века) биће одржаван у термину петком од 11:30 часова у учионици 512.

Феб

Институт за антику и класично наслеђе
позива вас на предавање

др Драгане Кунчер
научног сарадника Историјског института САНУ

Магијска плочица из Трогира: текстуално тумачење и категоризација

Предавање ће се одржати 6. марта у 18 сати у учионици Одељења за класичне науке.

Феб

Четврта трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 28.2.2019. године од 18:30 часова. На трибини ДЕМОКРАТИЈА вс. ПОПУЛИЗАМ говориће се о разликама између тих политичких система, проблемима у демократизацији Србије, некадашњим и данашњим протестима грађана. На трибини ће говорити Весна Пешић, Драгољуб Мићуновић, Бранислав Трифуновић и Дубравка Стојановић.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Феб

Вежбе из предмета Рана модерна историја ће се одржавати у следећим терминима: Прва група понедељком 8:15 у учионици 408 Друга група понедељком од 10:00 у учионици 408

Феб

Предавање из курса Историја српког народа под туђинском влашћу на 4 години основних студија ће се одржавати четвртком од 10:15 у учионици 512.

Феб

У оквиру ТЕМПУС пројекта „Fostering University Support Services and Procedures for Full Participation in the European Higher Education Area - FUSE“ креиран је курс енглеског језика (ниво средњи I).

Центар за континуирану едукацију Универзитета у Београду по одлуци Сената Универзитета у Београду наставиће са реализацијом овог курса. У реализацији програма учествоваће предавачи са Филолошког факултета Универзитета у Београду.

Планирано је да полазници курса буду административни службеници факултета Универзитета који су тренутно ангажовани, или ће бити задужени за рад са страним студентима, као и сами студенти.

Курс ће почети 01. марта 2019. год и одржаваће се у Сали у поткровљу Ректората Универзитета у Београду. Курс траје 10 недеља. Настава ће се одвијати два до три пута недељно у периоду од 14 - 16 часова (могућ договор око термина одржавања курса).

Више информација о курсу прочитајте у прилогу.

Феб

Час за студенте мастер студија из предмета Методика наставе историје 2 одржаће се у четвртак, 28. фебруара, у 10 часова у учионици 510.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50