Вести Одељења за андрагогију

2020

Имајући у виду текућу пандемију COVID-19 широм света, под овим непредвиђеним околностима, Организациони одбор научног скупа „Популарна музика Балкана“ био је приморан да донесе одлуку о отказивању научног скупа заказаног за 17. и 18. јун 2020. године.
Једногласно смо донели одлуку да научни скуп „Популарна музика Балкана“ одложимо, у складу са препорукама и забранама путовања, кретања и окупљања, знајући да су добробит и сигурност свих нас од највеће важности.
Благовремено ћемо обавестити јавност о новом датуму конференције. Радујемо се најави новог термина и желимо свима добро здравље.

2020

Обавештавамо заинтересоване учеснике да је датум одржавања конференције Српска археологија између теорије и чињеница VIII: археологија и антропоцен одложен до даљњег, због уведених мера ванредног стања. Пошто се стекну услови, заказаћемо нови датум и благовремено Вас обавестити о томе. У међувремену, позивамо Вас да шаљете своје предлоге, тј. апстракте на e-mail адресу zoricakuzmanovic@gmail.com, како бисмо у догледно време заједно разговарали о археологији и антропоцену.

Тим Центра за теоријску археологију жели Вам добро здравље!

2020

У прилогу се налази детаљно обавештење у вези са наставом на предмету Увод у проблеме политике.

2020

У прилогу достављамо списак имена студената који су поднели молбу за додатне бодове, а нису преузели свој индекс, услед проглашења ванредног стања.

Срдачан поздрав,
Михајло Радивојша, студент продекан

2020

Без надокнаде у репозиторијум JSTOR може приступити преко следећег линка:

Отворен приступ JSTOR-у знатно ће олакшати рад од куће наставницима, истраживачима и студентима.

Продекан за науку

проф. Др Јелена Ердељан

2020

Наставнице Кабинета за стране језике које изводе наставу преко платформе МООDLE обавештавају студенте да ће имати могућност да се региструју на ову платформу од среде 18.03.-24.03.2020, након чега регистрација неће бити могућа.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ
16.03.2020.

Саопштење

У складу са проглашеним ванредним стање у Републици Србији обавештавамо студенте, наставнике и сараднике да ће одржавање наставе бити усклађено са одлукама Владе и МПНТ. У овом моменту то подразумева :

- организовање и извођење наставе на даљину , односно на начин који не захтева физичко присуство студената и наставника на Факултету;

- обавезу наставника и сарадника да буду у контакту са студентима путем e-mail-a, moodle платформе, странице предмета или странице наставника и сарадника или неке друге електронске платформе на друштвеним мрежама;

- обавезу наставника и сарадника да све потребне материјале (презентације, предавања, литературу у електронском облику и друге радне материјале) правовремено учине доступним студентима; детаљна упутства о употреби moodle платформе наставници и сарадници ће добити до краја недеље.

- организовање рада на акредитацији студијских програма и Факултета путем електронских медија и без присуства наставника и сарадника у згради Факултета;

- одржавање електронских седница Наставно научног и Изборног већа и глaсање о појединим тачкама дневног реда у складу са донетим упуством; обавезују се секретари одељења да стручној служби Факултета правовремено доставе резултате гласања о свим тачкама предвиђеног дневног реда;

- одлагање мартовског и априлског испитног рока и одбране завршних, мастер радова и доксторских дисертација; студенти којима је одложена одбрана треба да се јаве мејлом одсеку за студентске послове (student@f.bg.ac.rs) ради детаљнијих обавештења.

- одлагање студијских путовања и екскурзије у иностранство;

- успостављање и одржавање наставног контакта са студентима на све могуће, електронске и начине без личног контакта.

Декан Филозофског факултета

Проф. др Миомир Деспотовић

Интегрални текст саопштења и распоред радног времена служби у прилогу.

2020

Настава Руског језика 1 и 2 у наредном периоду биће организована преко платформе Мудл на којој ће бити сва обавештења, наставни материјал и задаци за студенте који су у обавези да се на овај начин редовно информишу и испуњавају своје обавезе.

2020

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СТУДЕНТЕ УПИСАНЕ НА ПРЕДМЕТЕ ШПАНСКИ ЈЕЗИК 1 И 2: Од 16. марта 2020.г.предавања ће се одржавати уз помоћ моодле платформе. У обавези сте да на овај начин пратите наставу и искључиво преко мудла шаљете домаће задатке. Ако сте међу малобројнима који немају налог, решите то под хитно јер ће ваши домаћи задаци бити доказ да пратите наставу (еквивалентно је вашем потпису када сте присуствовали на часу). На основу примљених задатака ћу формирати спискове изостанака.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59