Вести ЦОН-а

Филозофски факултет Универзитета у Београду расписао је други конкурс за упис студената на мастер академске студије у школској 2019/2020. години. Међу студијским програмима за које можете конкурисати налази се и мастер програм "Образовање наставника предметне наставе", који реализује Центар за образовање наставника Филозофског факултета. Пријемни испит за мастер програм "Образовање наставника предметне наставе" ће се одржати 18.10. у 09:00 у учионици Центра за образовање наставника. У прилогу су дате додатне информације о упису на овај мастер програм.

Универзитетски Центар за развој каријере током актуелног семестра реализује курс “Вештине управљања каријером“ за студенте Универзитета у Београду.

Курс је намењен студентима завршних година студија који желе да спремније закораче у ново поглавље развоја каријере након факултета. Кроз различите активности, задатке, алате за самопроцену, вежбе и ресурсе полазници ће добити одговоре на питања као што су: Како видим своју каријеру? Који су моји квалитети? Које опције ми стоје на располагању? Како се постављају циљеви? Како и где могу да тражим посао? Како да се успешно представим послодавцу? и многа друга.

Информације о курсу и начину пријаве потражите у прилогу вести.

Поштоване колегинице и колеге,
Уводно предавање за полазнике мастер програма „Образовање наставника предметне наставе“ и полазнике програма образовања током читавог живота „Образовање наставника предметне наставе“ биће одржано 18.10.2019. године у 16:30 часова, у учионици Центра за образовање наставника (стара зграда Филозофског факултета, међуспрат I и II спрата).
Позивамо све полазнике наведених програма да присуствују овом сусрету, како би се кроз разговор са наставницима и сарадницима детаљније упознали са структуром програма и даљим активностима. За више информација о уводном предавању можете писати на cppmo@f.bg.ac.rs или позвати 011/3206–108.

На јавни позив за упис на програм „Образовање наставника предметне наставе“ у септембарском року пријавило се осам кандидата. На основу приложене документације Комисија за упис је проценила да кандидати задовољавају услове за упис на програм. У прилогу се налази Прелиминарна листа са бројем признатих ЕСПБ наставничког образовања. Термин за жалбе на прелиминарну листу је 15.10.2019. од 12:00 до 13:00 часова у Центру за образовање наставника или путем електронске поште cppmo@f.bg.ac.rs.

Први час из изборног предмета Методика праћења и оцењивања, на мастер студијама филозофије, историје, историје уметности и класичних језика биће одржан у уторак, 22.10. са почетком у 9.45. у учионици ЦОНа.
На истом сусрету студенти ће бити обавештени о настави на изборном предмету Методе и технике наставног рада.

Двадесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 17.10.2019. године од 18:30 часова.

ФИЛОЗОФСКИ ДОДЕЉУЈЕ ПОЧАСНУ НАЦИОНАЛНУ ФРЕКВЕНЦИЈУ НИН-У: Буди грађаНИН!

Кроз златно доба Србије воде вас: Филип Давид (добитник НИН-ове награде), професорка Даница Поповић, Зоран Кесић, Дејан Тиаго Станковић (колумнисти НИН-а) и Милан Ћулибрк (главни И одговорни уредник НИН-а).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Наставно-научно веће Филозофског факултета
Универзитета у Београду

Саопштење

Чланице и чланови Наставно-научног већа Филозофског факултета у Београду придружују се Сенату Универзитета у Београду у осуди напада на ректорку Поповић, професоре Синанија и Радоњића и пружају пуну подршку проф. Поповић у њеном настојању да се на правно утемељен начин разреше спорна питања, која већ сувише дуго оптерећују најстарију универзитетску установу у Србији. Подржавамо њену одлучност да заштити аутономију Универзитета и универзалне стандарде академског понашања. Брига за квалитетно високо образовање подразумева не само унапређивање материјалних услова рада и успостављање и поштовање адекватних законских оквира, већ и очување и неговање академске честитости.

Недавне увредљиве изјаве председника Републике Александра Вучића и председнице Владе Ане Брнабић о догађајима у згради Ректората Универзитета у Београду, а посебно беспризорни напади Миломира Марића и Војислава Шешеља на проф. Иванку Поповић, ректорку Универзитета у Београду и професора Данијела Синанија, продекана Филозофског факултета у Београду, као и ранији напади на наставнике Филозофског факултета, на драстичан начин указују на ниподаштавајући однос највиших државних чиновника и њихових медијских и политичких експонената према независним институцијама и професионалној одговорности.

Управа и Наставно-научно веће Филозофског факултета захтевају од Регулаторног тела за електронске медије и Републичког јавног тужиоца да предузму мере из своје надлежности.

Београд, 10.10.2019.

Београд, 09.октобар 2019. године

Одлуке Комисије за упис Филозофског факултета о жалбама на прелиминарну листу кандидата за упис на мастер и докторске студије у октобарском уписном року.

Детаљније информације се налаѕе у прилогу ове вести.

У четвртак, 10.10.2019. Л.Радуловић ће дружати консултације у термину од 15-16часова.

Пријава слушања и полагања за студенте основних студија електронским путем почиње 09.октобра у 00ч а завршава се 14.октобра у 15ч.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11