Вести ЦОН-а

Двадесет прва трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 10.10.2019. године од 18:30 часова.

О системским факторима који изнутра и споља изједају академску заједницу говориће професор Божидар Раденковић (Факултет организационих наука УБ), професор Миодраг Јовановић (Правни факултет УБ), др Слободан Првановић (Институт за физику), професор Милан Вукомановић (Филозофски факултет УБ). Модератор је професор Огњен Радоњић (Филозофски факултет УБ).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

У уторак, 08.10.2019. године у 15 часова у свечаној сали Драгослав Срејовић, Преседник комитета за ископавања на локалитету Гобекли Тепе и директор музеја Шанлиурфа Џелал Улудаг одржаће предавање "Гобекли Тепе: Почетна тачка историје".

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе". У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист који је потребно предати приликом подношења докумената. Пријаве се подносе у периоду од 04.10. до 11.10.2019.

Велико нам је задовољство да вас обавестимо да се циклус трибина и изложби Није Филозофски ћутати наставља у новој академској години и позивамо вас да нам се придружите на 20. трибини под називом ГДЕ СМО, ОНО, СТАЛИ? у четвртак 3. октобра 2019. године у 18:30 часова.

Прва трибина новог циклуса Није Филозофски ћутати у школској 2019/2020. има задатак да нас подсети о чему смо разговарали у прошлом семестру да бисмо видели где смо данас. Шта преговори власти и опозиције значе за слободу медија? Где је економско „златно доба“? Како преживети Трг републике? Може ли карикатуриста уопште све то да нацрта?

У разговору учествују: Светлана Лукић, Миодраг Зец, Драгољуб Бакић, Душан Петричић и Дубравка Стојановић (модераторка).

Уводни час на предметима Психологија деце са потребом за додатном подршком и Васпитно-образовни рад са децом са посебним потребама биће одржан у петак (04.10.) са почетком у 16:45 у учионици Центра за образовање наставника.

Уводни час на предмету Психологија за наставнике биће одржан у среду (02.10.) у 13:15 часова у учионици Центра за образовање наставника.

Сеп

Филозофски факултет Универзитета у Београду расписао је конкурс за упис студената на мастер академске студије у школској 2019/2020. години. Међу студијским програмима за које можете конкурисати налази се и мастер програм "Образовање наставника предметне наставе", који реализује Центар за образовање наставника Филозофског факултета. У прилогу су дате додатне информације о упису на овај мастер програм.

Сеп

Обавештавају се студенти да ће им бити омогућено да: а) предају испитне радове из предмета Методика праћења и оцењивања, Методе и технике наставног рада (мастер студије историје, филозофије, социологије, класичних наука) и Интерактивна настава (мастер програм за образовање наставника) 26.09. у термину 9.30-10.00 часова у просторијама ЦОНа; б) полажу писани испит из предмета Основе педагогије са дидактиком (основне студије историје, историје уметности, социологије, филозофије, класичних наука, психологије), као и предмета Основе педагошког образовања наставника и Планирање и евалуација у настави (мастер програм за образовање наставника) 26.09. у 11.30.00 часова у учионици ЦОНа; в) полажу писани испит из предмета Психологија за наставнике (основне студије историје, историје уметности, социологије, филозофије, класичних наука), као и предмета Психологија развоја и учења (мастер програм за образовање наставника) 27.09. у 17.00 часова у учионици ЦОНа.

Авг

у четвртак, 29.08. Л.Радуловић ће држати консултације од 18.30.

Јун

На јавни позив за упис на програм „Образовање наставника предметне наставе“ пријавио се један кандидат. На основу приложене документације Комисија за упис је проценила да кандидат задовољава услове за упис на програм. У прилогу се налази Прелиминарна листа са бројем признатих ЕСПБ наставничког образовања. Термин за жалбе на прелиминарну листу је 26.6.2019. од 15-16.30, у Центру за образовање наставника.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10