Вести Кабинета за стране језике

2014

Уместо надокнађивања наставе из предмета Енглески језик 2 предвиђеног за следеће суботе:

- 06. децембар 2014. и 10. јануар 2015. са почетком у 20.15 (по распореду за понедељак)
- 13. децембар 2014 , 17. јануар и 14. фебруар 2015. са почетком у 19.15 (по распореду за уторак)

ови часови ће бити надокнађени у летњем семестру у виду блок-наставе која ће бити одржана током две или три суботе у ранијим терминима од ових предвиђених. Тачни датуми биће накнадно договорени са студентима.

предметни наставник
Ана Поповић Пецић

2014

Надокнада предавања из Увода у студије британске културе одржаће се у суботу 6.12. од 13.15 до 14.45 часова, сала 02, сутерен.

2014

Обавештавају се студенти који слушају предмет Руски језик 1 да ће се предавање планирано за ову недељу одржати у четвртак 4.12.2014. у термину 18.30–20.00 у учионици 410.

Драги студенти,

Желела бих и овим путем да вас подсетим колико је важно да у време блокаде нашег факултета која је ушла у 8. недељу редовно самостално радите како бисмо на што безболнији начин надокнадили пропуштено. Наставни материјал, упутства за рад и задатке од почетка прекида наставе редовно сваке недеље постављaм на платформу Moodle (http://moodle.f.bg.ac.rs/course/category.php?id=10).
Молим вас да будете мало ажурнији у извршавању својих обавеза и урађене задатке ми достављате на адресу jvidic@f.bg.ac.rs или, још боље, лично, у време часова и консултација (кабинет 107 на првом спрату). Осим задатака које вам ја дајем, вежбајте и превод бирајући текстове из ваших студијских области.

У жељи да што пре наставимо рад у нормалним околностима,
Јасна Видић, предметни наставник

2014

Подсећамо све студенте који слушају Италијански језик 1 и Италијански језик 2 да се сва обавештења као и задаци за самосталан рад налазе на платформи Moodle, на адреси http://moodle.f.bg.ac.rs/course/category.php?id=10

Нов

Драги студенти,

У циљу надокнађивања наставе, молим вас да, по следећем распореду, почев од понедељка 24. новембра, припремате наставни материал (такодје вас молим да, чим се стекну могућности, обавезно донесете урађено на час, како бисмо изгубили што мање времена):

ПРВА ГОДИНА, ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК 1, ИУ

Материјали:

Milica B. Stojanović: English for Sailing on the River of Time Archaeology and Art History Studies, textbook
Svetlana R.Stojić, English Grammar Exercises for Undergraduates

1.недеља: Unit 1, са свим вежбањима (М. Стојановић)
Unit 2, са свим вежбањима ((М. Стојановић))
The Present Simple and the Present Continuous (С. Стојић), са свим вежбањима

2. недеља: Unit 3, са свим вежбањима (М. Стојановић)
Unit 4, са свим вежбањима (М. Стојановић)
The Past Simple and the Past Continuous (С. Стојић), са свим вежбањима

3.недеља: Unit 5, са свим вежбањима (М. Стојановић)
Unit 6, са свим вежбањима (М. Стојановић)
The Present Perfect and the Past Perfect (С. Стојић), са свим вежбањима

4. недеља: Unit 7,са свим вежбањима (М. Стојановић) Future (С. Стојић), са свим вежбањима

О даљој динамици рада следи договор на часу.

ДРУГА ГОДИНА, ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК 2, АР И ИУ

Материјали:

Milica Stojanović, English for 2nd-Year Students of Archaeology and Art History, Faculty of Philosophy, copied material

1.недеља: Unit 13, са свим вежбањима (textbook, M.Stojanović)
Unit 14, са свим вежбањима (textbook , (М. Стојановић))
Pismeni prevod:
p.2 Modigliani from: When Eugenia married Flaminio Modigliani… to the end.
p. 11 How did People think? From the beginning to …steamroller interpretation.

2. недеља: Unit 15, са свим вежбањима (textbook, M.Stojanović)
Unit 16, са свим вежбањима (textbook , (М. Стојановић))

Pismeni prevod:
p.14 Pompeii : all the way p.15 this allows bones and artifacts to be visible.
p.17 Pliny the Younger: from the beginning to …left the danger behind at top speed.

3. недеља: Unit 17, са свим вежбањима (textbook, M.Stojanović)
Unit 18, са свим вежбањима (textbook , (М. Стојановић))
Pismeni prevod:
p. 19 The Parthenon: from the beginning to …in the presence of other deities.
p. 20 From: Romulus is traditionally held to have founded Rome …to the end.

4. недеља: Unit 19, са свим вежбањима (textbook, М. Стојановић)
Unit 20, са свим вежбањима (textbook , (М. Стојановић))
Pismeni prevod:
p. 28 Christianity: from the beginning to… p. 29. the Corinthian theatre indicates was probably a freed person
p. 48 The Rise of the Artist 1, whole text.

О даљој динамици рада следи договор на часу.

Остали преводи ће бити рађени следећим редоследом:

1. P.50 The Rise of the Artist, 2, whole text
2. P.53 The Hammer and the Raven, the whole text.
3. P.53a Spreading the Word, whole page
4. P.70. The Anastasis, whole text.
5. P.80 Freud, the Unconscious and the Surrealism, from the beginning to …the movement known as surrealism.
6. P.88 Epilogue, from the beginning to …end of the column :Yeats's poetry (without the poem).
7. P.90 From: Large mammals are generally not good indicators…. to…. Environmental modifications.
8. P.98 So striking is the appearance of Stonehenge… to…. the western British Isles.
9. P 101. The Classical Maya Collapse: from the beginning to …the construction of ceremonial monuments.
10. P104 Celts, from the beginning to …in the civilized manner.
11. The Phoenician Empire, from the beginning to… dating to around 900 B.C.

Наставник Милица Стојановић

уторак, 10.45-11.30, кабинет 109
среда, 12.30-13.15, кабинет 109

2014

Моле се студенти прве године да пре пријављивања страних језика провере спискове страних језика који се налазе на сајту Факултета, огласним таблама одељења и огласној табли Кабинета за стране језике 107 и 109.

Студенти који имају питања у вези са расподелом по групама за стране језике или нису распоређени на одређени језик све информације могу добити у Кабинету за стране језике 109 у среду, 01.09.2014. у 14.30.

У прилогу је допуњен распоред студената на предмету Страни језик 1.

1, 2, 3, 4