Вести Кабинета за стране језике

2024

Полагање предиспитне обавезе из предмета Француски језик 1 заказано је за 22. април 2024. у време предавања.

2024

Полагање предиспитне обавезе из предмета Француски језик 2 заказано је за 16. април 2024. у време предавања.

Поштоване колеге и колегинице,

Са задовољством вас обавештавамо да је покренут нови званични Инстаграм профил Филозофског факултета @filozofski_fakultet_ub! Након недавног брисања претходног профила (који је бројао више од 5000 објава и 8000 пратилаца) од стране непознатих лица, желели бисмо да вас обавестимо да смо предузели кораке како бисмо обезбедили већу сигурност присуства на мрежи и да вас позовемо да се поново придружите нашој дигиталној заједници.

Настављамо са редовном објавом вести о догађајима, истраживањима и достигнућима и ту смо да забележимо бројна дешавања на Факултету. Како бисмо заједнички обогатили садржај профила будите слободни да нам се са идејама и за договоре обратите путем Инстаграм порука или мејла komunikacijeff@gmail.com.

Захваљујемо вам се унапред на подршци и ширењу вести о новом профилу колегиницама и колегама, алумнистима, институцијама, удружењима и појединцима које би могао да занима рад Филозофског факултета у Беоограду.

Пратите нас и будите део наше дигиталне заједнице!

Инстаграм Фф и Центар за међународну сарадњу и односе с јавношћу Фф

2024

Филозофски факултет Универзитета у Београду осуђује блокаду рада Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду којом се онемогућава рад институције и чиме су угрожена права студенткиња, студената и запослених Факултета.

Подржавамо колегинице и колеге са Филозофског факултета у Новом Саду у настојању да одбране права загарантована Законом о високом образовању и Законом о раду и позивамо надлежне институције да реагују и допринесу хитном решавању проблема.

2024

ИУ понедељак, 08.04. у 20.15, слушаоница 101 АР уторак, 09.04. 2024, у 20.15, слушаоница 101

Феб

2024

Четрдесет четврта трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати, ДИШЕМ А НЕ ЗНАМ ЧЕМУ СВЕ ТО - загађење ваздуха, ко је одговоран и шта се ту може, одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 29.2.2024. године од 18:30 часова.

Који су главни извори загађења ваздуха у Србији и какав је квалитет државног мониторинга квалитета ваздуха? Шта је европски идекс квалитета ваздуха и шта је од информација доступно на јавном сервису? Која је улога државних инситутуција у спровођењу мера за смањење загађења ваздуха и како у томе могу помоћи урбанистичка решења као и сами грађани?

Да ли постоје и какве су везе загађења са оболевањем од астме, хроничне опструктивне болести плућа, карцинома плућа и других болести? Шта нам кажу релевантни подаци о утицају различитих загађујућих материја из ваздуха на здравље, као и о квалитету живота људи оболелих од различитих болести повезаних са загађењем ваздуха?

На трибини ће говорити: прим. др сци. мед. Татјана Радосављевић, пнеумофизиолог, доктор медицинских наука са вишедеценијским искуством у лечењу респираторних болести; Дејан Лекић, инжењер грађевине, један од оснивача Националне еколошке асоцијације, експерт у анализи, развоју и имплементацији софтверских решења у области хидрометеорологије и заштите животне средине; Мирко Поповић, адвокат, програмски директор Регулаторног института за обновљиву енергију и животну средину; др Иван Симић, урбаниста, доцент на Архитектонском факултету Универзитета у Београду, експерт у области еколошке архитектуре

Модераторка: др Милица Марушић Јаблановић, виша научна сарадница, руководилац пројекта Еколошки идентитет ученика основне школе у Србији, еколошка активисткиња и народна посланица.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Јан

Поштоване колегинице и колеге,
У прилогу се налазе резултати теста из предмета Руски језик 2.
С поштовањем,
Мирјана Адамовић
предметни наставник

Јан

Поштоване колегинице и колеге,
У прилогу се налазе резултати теста из предмета Руски језик 1.
С поштовањем,
Мирјана Адамовић
предметни наставник

Дец

Усмени и писмени испит из Италијанског језика 1 и Италијанског језика 2 одржаће се у јануарском испитном року 15.јануара 2024. од 18.30 часова у кабинету 107. Усмени и писмени испит из Италијанског језика 1 и Италијанског језика 2 одржаће се у фебруарском испитном року 5.фебруара 2024. од 18.30 часова у кабинету 107.

Дец

Настава из предмета Енглески језик 1 отказује се у среду, 27. децембра, услед болести наставника.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18