Vesti

2018

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на Филозофском факутлету у Београду где ће вас сачекати студенткиње и студенти спремни да вам посвете пуну пажњу и одговоре на сва питања и дилеме које имате у вези са пријемним испитом, студијским програмима и студентским животом! Упознајте се са филозофијом, класичним наукама, социологијом, педагогијом, андрагогијом, етнологијом и антропологијом, археологијом, психологијом, историјом уметности и историјом.

Отворена врата су идеална прилика да у опуштеној атмосфери и разговору дођете до свих важних информација, обиђете зграду, сазнате којим се све темама бавимо на факултету, чујете о акцијама студентских клубова, дођете до литературе, али и попијете своју прву студентску кафу из аутомата! : )

Штандови ће бити постављени у приземљу зграде Филозофског где ћете моћи да погледате и материјале са акција и изложби које смо правили претходних година, а одакле ћете бити у прилици да обиђете и остале просторије факултета као и живописан крај централног Београда у којем се наш факултет налази.

Видимо се на Филозофском!

2018

Част нам је да вас обавестимо да се Одељење за археологију Филозофског факултета Универзитета у Београду налази међу првих 200 у свету на годишњој листи QS Top Universities https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2018/archaeology). Својом високом позицијом на ранг листи, Одељење за археологију као једиствено место за образовање младих археолога у Србији, је најбоље рангиран одсек Универзитета у Београду.

Листа QС Top Universities представља међународно признату ранг-листу универзитета и једина је међународна ранг-листа која је добила признање Међународне експертске групе за рангирање.