Дец

ОБАВЕШТЕЊЕ

за студентске кредите и стипендије

• Ранг листа одобрених и неодобрених студентских кредита и стипендија за школску 2023/24 годину налази се залепљена на стаклу канцеларије бр. 1.
• Уколико неки од елемената за бодовање нису тачно наведени, студенти могу поднети документовану жалбу (скинути са сајта банке) на шалтер бр. 2, а најкасније до 26.12.2023. године. Приговоре који нису документовани Банка неће разматрати.

• Студенти којима је одобрена стипендија или кредит, потребно је да аплицирају за студентску картицу путем сајта Управе за трезор. Свим студентима који се пријаве за картицу биће отворени текући рачуни у банци “Поштанска штедионица”, чије ће одржавање бити потпуно бесплатно, а добиће ДИНА платну картицу која ће на себи имати и јединствени број сваког студента, па ће служити и као идентификациона.
• Студенти корисници стипендија и кредита моћи ће да користе студентску картицу за примање ових врста подстицаја.

• Уколико студент из било ког разлога није аплицирао за студентску картицу, може да отвори рачун код Банке “Поштанска штедионица”, који ће касније бити увезан са картицом.
• Студенти којима је први пут одобрен кредит, најкасније до 15.02.2024. године, потребно је да доставе Студентској служби Филозофског факултета, шалтер бр.2 од 12-14 часова, следећа документа:

- Образац бр. 6 – Изјаву жиранта (скинути са сајта Банке)
- Меницу – потребно је да буде исправно попуњена и неоштећена – не савијати или гужвати (објашњење за попуњавање менице налази се на полеђини обрасца бр. 6). Меница се купује у било којој пословној банци или Поштанској штедионици.
- очитану личну карту жиранта уколико је чипована, а уколико није чипована, само копирати.