Vesti i događaji

2016

ERASMUS+ конкурс –за размену у пролећном семестру на Универзитету Париз 1 Пантеон - Сорбона налази се у прилогу.

Драге колегинице и колеге,

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у уторак 13. децембра, у 13.00 часова у сали 508. Постдокторанд и предавач на Катедри за социологију и антропологију Универзитета Бен Гурион у Израелу Матан Шапиро (докторат из социјалне антропологије стекао 2013. на Лондонском универзитетском колеџу,UCL), одржаће предавање под насловом Морална топологија личности: космогонија, измештање и демонска поседнутост у бразилском нео-пентакостализму. Аутор је неколико публикација о интимности, кућној социјалности, игри и мрежама сродства у северноисточном Бразилу.

Уводна реч проф. др Александар Бошковић.

2016

12. децембра у 18 часова одржаће се два гостујућа предавања у сали Драгослав Срејовић:
др Катарина Мохар, Институт за историју уметности Франце Стеле у Љубљани The Architecture of Villa Bled: from Windischgraetz Family Mansion to Tito’s Summer Residence

др Барбара Водопивец, Институт за историју уметности Франце Стеле у Љубљани Challenges and Perspectives of Cultural Heritage Preservation in Slovenia - The Case of Castles

2016

Исправљено обавештење о пријави испита у фебруарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2016

У децембру Биоскоп на Филозофском улази у нову тематску целину, у којој пуштамо филмове и причамо о образовању.

Овог четвртка пуштамо филм „Captain Fantastic“, у чијем фокусу је проблем институционалног образовања. Мет Рос, који је написао сценарио и режирао овај филм, представља нам породицу која живи у дивљини. Отац, одбијајући конвенционални начин васпитања и образовања, своју децу не излаже медијима, пороцима, болестима савременог човека, већ их учи да лове дивље животиње, подвргава физичким напорима, подстиче да читају књиге и са њима дискутује о политичким и етичким питањима.

Пројекција се одржава у четвртак 8. децембра у 18:30 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Студентски парламент Филозофског факултета

2016

Позивамо уважене професоре и студенте на предавање које ће одржати будистички свештеник са Тајланда ЛП Пасура Дантамано „Како побољшати концентрацију приликом учења“ у УТОРАК, 13. децембра у 20.00 часова у Амфитеатру Филозофског факултета Универзитета у Београду.

ЛП Пасура Дантамано је десет година будистички свештеник и учитељ медитације у највећем будистичком храму у Бангкоку, Тајланд. Долази испред њиховог пројекта Peace Revolution који се залаже за концепцију да је мир у свету могућ ако свако крене прво да ради на себи, да пронађе свој унутрашњи мир, да би могао у миру да живи са својом породицом, комшилуком, пријатељима. Начин на који се постиже унутрашњи мир је преко медитације. ЛП Пасура има мастер диплому из међународних односа. Као учитељ медитације гостовао је у целом свету, Европи, Азији, Африци, Северној и Јужној Америци. ЛП Пасура ће студентима Филозофског факултета одржати предавање на тему „Како побољшати концентрацију приликом учења“. Веома је друштвен и отворен за сва питања.

2016

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Процена раног комуникацијског и говорно-језичког развоја деце српског говорног подручја“, о којој ће говорити Нада Шева (Институт за педагошка истраживања, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 8. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2016

Обавештење о пријави испита у јануарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2016

Kонкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2016/2017. години објављен је на сајту Факултета у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs). На тој страни можете преузети текст конкурса.

Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

2016

ERASMUS+ конкурс за размену у пролећном семестру на Универзитету у Болоњи налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15