Vesti i događaji

Обавештавамо Вас да ће проф. др Iskra Alexandra Nola, са Медицинског факултета Свеучилишта у Загребу, ШНЗ "Андрија Штампар" одржати предавање "Друштвени и јавноздравствени оквир изванредних ситуација", у оквиру COST Action medicine Shortage 15105, у уторак 26. марта у 13.30 у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Декан Филозофског факултета покреће иницијативу за организацију летњих/зимских школа на Филозофском факултету. Моле се заинтересовани да доставе предлоге програма летњих/зимских школа и сагласност надлежних организационих јединица најкасније 6 месеци пре одржавања летње/зимске школе на

nauka@f.bg.ac.rs/

iro@f.bg.ac.rs/

Предлог програма летње/зимске школе би требало да садржи:

- Назив летње/зимске школе
- Предложено време одржавања
- Теме предавања
- Имена предавача

По пристиглим предлозима, декан ће организовати састанак са заинтересованима.

У организацији Филозофског факултета Универзитета у Београду, Центра за промоцију науке и Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић” од 20. до 22. марта 2019. на Филозофском факултету, у сали „Драгослав Срејовић”, одржаће се међународна конференција Paideia: The Language and Philosophy of Education. Грчки концепт paideia представљаће полазиште за размену идеја научника из осам земаља из различитих делова света, који ће се том приликом окупити у Београду.

Више о конференцији можете погледати у прилогу.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Све што сте одувек желели да знате о судској медицини у Србији" , о којој ће говорити проф. др Ђорђе Алемпијевић (Институт за судску медицину "Милован Миловановић", Медицински факултет, Универзитета у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. марта у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У прилогу се налази други позив и пријава за једнодневну стручну праксу "НОВИЈА АРХИТЕКТУРА БЕОГРАДА," која ће се одржати 7.јуна 2019.

Седма трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 21.3.2019. године од 18:30 часова. Полазећи од тога да су подела власти и владавина права темељ демократски уређене заједнице, на трибини ћемо разговарати о стању у Србији данас, о томе шта и на који начин нарушава ове принципе, у којим оквирима делује правосудни систем, с каквим притисцима се суочава и шта је потребно учинити да се успостави и за будућност зајамчи његова неопходна независност.

У разговору учествују др Миодраг Мајић, судија Апелационог суда у Београду, проф. др Миодраг Јовановић са Правног факултета и проф. др Ђорђе Павићевић са Факултета политичких наука. Модераторка је проф. др Ивана Спасић.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Студенти четврте године андрагогије у сарадњи са својим професорима изводе циклус радионица под називом „Вештине студирања“ намењене средњошколцима и будућим студентима.

Све радионице ће бити одржане на Филозофском факултету са почетком у 14h.

23.03.- Радионица „Управљање временом“, кабинет 211
06.04.- Радионица „Вештине академског писања“, кабинет 211
20.04.- Радионица „Претраживање интернета“, кабинет 106
11.05.-Радионица „Успешно учење“, кабинет 211
25.05.- Психодрамска радионица „Ко сам ја као студент?“, кабинет 301

Пријава се врши путем мејла: radionice.filozofski@gmail.com. У тексту мејла је потребно навести у којим радионица желите да учествујете.

Волонтери Филозофког факултета вас позивају на прву пролећну Акцију добровољног давања крви која ће се одржати у понедељак 18.03. од 11 до 17 сати, у Свечаној сали Драгослав Срејовић (108).
Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је свака помоћ неопходна! Сви који желе да се прикључе волонтерском тиму су добродошли!
Можете се јавити на маил

vanjajakovljevic.96@gmail.com

или некоме од волонтера на самој акцији. Видимо се!

Обавештавамо колеге и студенте да је наша цењена професорка Загорка Голубовић преминула 13. марта у Београду.

Њен живот и рад оставили су дубоке корене међу наставницима, сарадницима и студентима Филозофског факултета.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Understanding the role of personality and affective states and in everyday psychotic-like experiences: an experience sampling study", о којој ће говорити др Љиљана Лазаревић (Лабораторија за истраживање индивидуалних разлика, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 14. марта у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32