Vesti i događaji

Емпиријска истраживања у психологији, највећа регионална научна конференција посвећена истраживањима из психологије ће се по јубиларни 25. пут одржати на Филозофском факултету Универзитета у Београду, од 29. до 31. марта, у организацији Лабораторије за експерименталну психологију и Института за психологију. Више од 200 учесника из земље и из иностранства ће представити преко 120 оригиналних научно-психолошких налаза, кроз кроз позивна предавања, презентације, постере, симпозијуме и округли сто. У тематском смислу, овај међународни скуп покрива бројне области психолошке емприје, од испитивања личности и клиничких феномена, преко когнитивне психологије, перцепције и психологије уметности, до образовања, социјалне и развојне психологије.

Поштоване колегинице и колеге,
Конференција Српска археологија између теорије и чињеница VII - Археолошки терен, ауторитет и моћ ће се одржати у петак и суботу 29. и 30. марта 2019. године. Програм конференције је у прилогу.

Обавештавамо Вас да ће Emily L. Spratt са Одељења за уметност и археологију Принстон универзитета одржати предавање у петак, 29. марта 2019. у Темпус сали са почетком у 13 часова.

У прилогу се налази апстракт предавања и информације о предавачу.

Обавештавамо Вас да ће проф. др Iskra Alexandra Nola, са Медицинског факултета Свеучилишта у Загребу, ШНЗ "Андрија Штампар" одржати предавање "Друштвени и јавноздравствени оквир изванредних ситуација", у оквиру COST Action medicine Shortage 15105, у уторак 26. марта у 13.30 у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Декан Филозофског факултета покреће иницијативу за организацију летњих/зимских школа на Филозофском факултету. Моле се заинтересовани да доставе предлоге програма летњих/зимских школа и сагласност надлежних организационих јединица најкасније 6 месеци пре одржавања летње/зимске школе на

nauka@f.bg.ac.rs/

iro@f.bg.ac.rs/

Предлог програма летње/зимске школе би требало да садржи:

- Назив летње/зимске школе
- Предложено време одржавања
- Теме предавања
- Имена предавача

По пристиглим предлозима, декан ће организовати састанак са заинтересованима.

У организацији Филозофског факултета Универзитета у Београду, Центра за промоцију науке и Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић” од 20. до 22. марта 2019. на Филозофском факултету, у сали „Драгослав Срејовић”, одржаће се међународна конференција Paideia: The Language and Philosophy of Education. Грчки концепт paideia представљаће полазиште за размену идеја научника из осам земаља из различитих делова света, који ће се том приликом окупити у Београду.

Више о конференцији можете погледати у прилогу.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Све што сте одувек желели да знате о судској медицини у Србији" , о којој ће говорити проф. др Ђорђе Алемпијевић (Институт за судску медицину "Милован Миловановић", Медицински факултет, Универзитета у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. марта у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У прилогу се налази други позив и пријава за једнодневну стручну праксу "НОВИЈА АРХИТЕКТУРА БЕОГРАДА," која ће се одржати 7.јуна 2019.

Седма трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 21.3.2019. године од 18:30 часова. Полазећи од тога да су подела власти и владавина права темељ демократски уређене заједнице, на трибини ћемо разговарати о стању у Србији данас, о томе шта и на који начин нарушава ове принципе, у којим оквирима делује правосудни систем, с каквим притисцима се суочава и шта је потребно учинити да се успостави и за будућност зајамчи његова неопходна независност.

У разговору учествују др Миодраг Мајић, судија Апелационог суда у Београду, проф. др Миодраг Јовановић са Правног факултета и проф. др Ђорђе Павићевић са Факултета политичких наука. Модераторка је проф. др Ивана Спасић.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Студенти четврте године андрагогије у сарадњи са својим професорима изводе циклус радионица под називом „Вештине студирања“ намењене средњошколцима и будућим студентима.

Све радионице ће бити одржане на Филозофском факултету са почетком у 14h.

23.03.- Радионица „Управљање временом“, кабинет 211
06.04.- Радионица „Вештине академског писања“, кабинет 211
20.04.- Радионица „Претраживање интернета“, кабинет 106
11.05.-Радионица „Успешно учење“, кабинет 211
25.05.- Психодрамска радионица „Ко сам ја као студент?“, кабинет 301

Пријава се врши путем мејла: radionice.filozofski@gmail.com. У тексту мејла је потребно навести у којим радионица желите да учествујете.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20