Vesti i događaji

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Себични гени или себични меми", о којој ће говорити професор Александар Бауцал (Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 29. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

Промене у Плану организације извођења наставе, испитних рокова и других активности на Филозофском факултету у школској 2017/2018. години на основу одлуке 05/2-2 бр. 465/1-2 од 22.03.2018. године истакнуте су на странама: http://www.f.bg.ac.rs/studenti/plan_nastave и http://www.f.bg.ac.rs/zaposleni/plan_nastave

2018

Нови конкурс за размену у оквиру ЕРАСМУС+ програма: Erasmus+ конкурс за размену у jeсењем семестру на Adam Mickiewicz Универзитету у Познану (Пољска)- додатне информације о конкурсима можете пронаћи на страни за Међународну сарадњу

2018

Предавање "Рађање зоолошког врта" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 27.03.2018. у 17.00 у просторијама ФДС-а на Филозофском факултету у Београду. Предавање ће одржати др Соња Жакула.

2018

Обавештавамо вас да су расписани избори за нове чланове Студентског парламента Универзитета у Београду за мандат у трајању од октобра 2018. године до октобра 2020. године.

Право да бирају и да буду бирани за члана Студентског парламента Универзитета имају сви студенти Универзитета уписани на студије у текућој школској години (2017/2018), а који су држављани Републике Србије.

Кандидати приликом пријављивања попуњавају Образац за пријаву за учешће на изборима уз следећу документацију:

1. уверење о држављанству или копију пасоша,
2. уверење о редовном студирању.

Потврде за потребе овог конкурса Факултет не наплаћује.

Избори за Студентски парламент Универзитета у Београду биће одржани у среду 28.03.2018. и четвртак 29.03.2018. од 12h до 18h.

Прикупљање документације кандидата обавиће се у периоду од 23.03.2018. до 26.03.2018. у канцеларији студентског парламента (со5) између 12h и 15h.
Кандидати могу доставити своју потписану и скенирану документацију на маил парламента: spff@f.bg.ac.rs уколико нису у могућности да је доставе физички.

Кандидати ће бити позвани да учествују у јавној расправи о релевантним студентским питањима, о чему ће више детаља бити објављено у понедељак.

Поздрав,
Студентски парламент

2018

Драге колегинице и колеге, Институт за етнологију и антропологију има задовољство да вас позове на национални научни скуп "Антропологија музике". Скуп ће бити одржан у петак 23. марта са почетком у 10 часова у сали 508.

Скуп има интердисциплинарни карактер и бројни излагачи из угледних институција из земље и иностранства ће представити разноврсне теме из домена популарне музике.

Радујемо се заједничком дружењу и размени идеја.

Програм и распоред излагања се налазе у прилогу вести.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Adaptive Resonance Theory as a Framework for Understanding Interaction Between Perception and Cognition", о којој ће говорити Дражен Домијан (Department of Psychology, University of Rijeka).

Трибина ће се одржати у четвртак 22. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен факултета)

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

Наградни фонд Секуле Зечевића, који делује при Српској академији наука и уметности, позива кандидате да се пријаве на конкурс за једнократну годишњу награду Фонда за студента српског порекла, родом из Херцеговине. Награда износи 60.000,00 динара. На конкурс се могу јавити студенти II, III или IV године чији је просек оцена најмање 9 (девет).

Предлоге за награду могу подносити појединци, научне, просветне и културне установе, у року од тридесет дана од дана објављивања огласа.

Уз пријаву на конкурс доставити: Биoграфију кандидата и уверење факултета о положеним испитима.

Предлоге достављати на адресу: Наградни фонд Секуле Зечевића, Српска академија наука и уметности, Кнез Михаилова 35, 11000 Београд, са назнаком: за конкурс Фонда.

2018

Емпиријска истраживања у психологији, највећа национална и регионална научна конференција посвећена истраживањима из психологије, одржава се по 24. пут на Филозофском факултету.

У организацији Лабораторије за експерименталну психологију и Института за психологију, од 23. до 25. марта, више од 200 учесника из земље и из иностранства ће представити преко 120 оригиналних научно-психолошких налаза, кроз позивна предавања, презентације, постере, симпозијуме и округли сто.

У тематском смислу, овај међународни скуп покрива бројне области психолошке емприје, од испитивања личности и клиничких феномена, преко когнитивне психологије, перцепције и психологије уметности, до образовања, социјалне и развојне психологије.

Програм скупа можете погледати на: http://empirijskaistrazivanja.org као и на Фејсбук-страници скупа, а више о најзанимљивијим садржајима у прилогу.

2018

Институт за антику и класично наслеђе и Одељење за класичне науке имају задовољство да вас обавесте о предстојећим предавањима проф. др Стефани Вест (Универзитет у Оксфорду)

Odyssean Alternatives
петак, 23. март у 13.00, малa салa САНУ