Vesti i događaji

2020

Због ванредних околности проузрокованих ширењем корона вируса и донете Мере Владе Републике Србије да се забрањује одржавање скупова са више од 100 људи, XI редовне седнице Изборног и Наставно – научног већа, одржаће се дана 26. и 27. марта електронским путем.

Додатне инструкције се налазе у прилогу.

2020

Управа Универзитета у Београду, Филозофског факултета, у настојању да заштити здравље студената и запослених, доноси:

Одлуку о реорганизацији наставе и рада Факултета

Сви облици директне (контактне) наставе, групне консултације, вежбања и предиспитних обавеза реализоваће се путем електронских медија и других облика и средстава који не подразумевају окупљање студената и директан међусобни контакт.

У складу са тим наставници и сарадници су дужни да обаве одговарајуће припреме и организују наставу на даљину и о томе благовремено обавесте студенте.

Наставници и сарадници који нису у могућности да организују специфичне облике наставе на поменути начин (настава у лабораторијским условима, индивидуални истраживачки рад, рад са специфичном опремом и слично) могу реализовати наставу и рад са студентима према посебном распореду који ће донети надлежни продекан.

Ненаставни и истраживачки рад наставника и сарадника, уколико је то неопходно, може се одвијати на уобичајен начин.

Стручне службе Факултета радиће према устаљеном радном времену.

Интегрални текст сапштења налази се у прилогу.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ

Поштоване колегинице и колеге,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је обавестило факултете да су због појаве COVIDa-19 (корона вируса) забрањена јавна окупљања у затвореном простору са више од 100 (стотину) људи.
У складу са ставом 1, препоручује се одлагање планираних екскурзија, програма размене, научних и стручних скупова и студијских путовања у иностранство у наредном периоду.
У складу са здравственим препорукама ради спречавања ширења инфекције, Факултет организује редовно и појачано одржавање хигијене просторија Факултета.
У вези са превентивним активностима, управа Факултета ће свакодневно пратити ситуацију и препоруке које издају државни органи и Универзитет у Београду и редовно обавештавати студенте и запослене о мерама које се предузимају.

С поштовањем,

У Београду, 12.03.2020.

Декан Филозофског факултета

Проф. др Миомир Деспотовић

2020

Поштујући одлуку о забрани јавних догађаја у затвореном простору, отказује се трибина Зоран Ђинђић и ми најављена за четвртак 12. март 2020. Циклус трибина и изложби Није Филозофски ћутати одлаже се до даљњег.

2020

Због поштовања одлуке државних органа о отказивању јавних догађаја у затвореном простору, предавања Семинара из квир студија се отказују до даљњег.

2020

Због поштовања одлуке државних органа Републике Србије о отказивању јавних догађаја у затвореном простору са више од 100 учесника, одгађа се за мај месец планирана сесија начног циклуса "Српски архитекти новијег и савременог доба" посвећена архитекти Александру Радојевићу.

2020

Семинар за психологију рада и Лабораторија за психологију рада позивају вас на предавања:
"The careers outcome domain: what are we doing it for?" у уторак, 17. марта 2020. у 13.15 у свечаној сали „Драгослав Срејовић“, први спрат (108), и
"The future of work and organizational psychology", у уторак, 17. марта 2020. у 18.00 у свечаној сали „Драгослав Срејовић“, први спрат (108).

Предавања ће држати гостујући професори Матијс Бал са Универзитета у Линколну, Едина Доци са Врије универзитета у Амстердаму и Стефан Мол са Универзитета у Амстердаму.

2020

Редовни колоквијум из предмета Енглески језик 1 одржаће се у понедељак, 16. марта у АМФ према следећем распореду: студенти СО од 13.15ч; студенти ФС од 14ч. Колоквијум је обавезан за студенте текуће генерације и представља услов за излазак на испит.

2020

Институт за антику и класично наслеђе и Друштво индоевропеиста у Србији (DIEUS)

имају част да вас позову на предавање

(Пре)историја индоевропског глаголског система

које ће држати
Аљоша Миленковић, дипломанд Филолошког факултета у Београду,

у уторак, 17. марта, у 17ч у просторији СтКл1 (у старој згради Филозофског факултета).

2020

Позивамо заинтересоване да присуствују предавању др Јелисавете Благојевић под насловом "Квир теорија и постструктурализам: Џудит Батлер и перформативност рода".

Предавање ће бити одржано у оквиру Семинара из квир студија у петак, 13. марта у 18.15 у сали 308 на трећем спрату Филозофског факултета.

Више информација у прилогу вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48