Vesti i događaji

2018

Обавештавају се заинтересовани студенти да ће се у јесењем семестру ак. године 2018-19 на Одељењу за класичне науке одржавати факултативни предмет Увод у сабелске језике: осечки, умбријски и јужнопиценски.
(Предавачи: МА Данило Савић и доц. др Орсат Лигорио. Време: петком, од 13:30-15:00. Место: читаоница Одељења за класичне науке (СтКЛ2). Настава почиње у петак, 5. октобра.)

Сви заинтересовани студенти су добродошли!

2018

Након летње паузе, од петка 14. септембра, поново креће са редовним радом Клуб студената Филозофског факултета (Клуб Ф). Улаз је из Васине улице.

2018

Др Марија Гравани, професорка Школе хуманистичких и друштвених наука Отвореног Универзитета на Кипру одржаће предавање на Одељењу за педагогију и андрагогију Филозофског факултета Универзитета у Београду.
Тема предавања је: "Learner - Centred Education (LCE) as a tool for enhancing adult teaching and learning in a distance education context".
Предавање ће бити одржано у среду, 19.09.2018. године, у 9.00 часова, у сали 211.

2018

Kоначна ранг-листа са укупним резултатом сваког кандидата након свих жалби, објављена је на сајту Факултета, у рубрици За будуће студенте – Коначна ранг-листа (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konacna_lista).

Упис примљених кандидата који су конкурисали у септембарском уписном року обавиће се 13.9.2018. године на шалтерима у приземљу од 10 до 14 часова.

Кандидати који су стекли право да се упишу, прилажу:

• индекс (преузима се приликом уписа на шалтеру без накнаде);
  • 1 одштампан и потписан образац ШВ20 (образац се попуњава на адреси: http://sv20.f.bg.ac.rs, шаље се на email адресу коју сте навели у обрасцу, преузима из maila и штампа);
  • 2 фотографије 4,5 x 3,5 цм
  • оверене фотокопије школских докумената и оригиналних докумената на увид;
  • извод из матичне књиге рођених

2018

Обавештење о поступку полагања пријемног испита и упису на Филозофски факултет у трећем уписном року и то за:

• 12 слободних места на ОАС археологије, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 14 слободних места на ОАС историје, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 15 слободних места на ОАС историје уметности, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 10 слободних места на ОАС класичних наука, за студенте који се финансирају на терет буџета;

У оквиру непопуњеног горе наведеног броја студената који се финансирају на терет буџета Факултет може уписати студенте који су се квалификовали за упис у статусу студента који се сами финансирају...

објављено је у рубрици: Поступак пријављивања и уписа / За будуће студенте,

а може се преузети и овде.

Кандидати се пријављују на конкурс 14.9.2018, од 10,00 до 14,00 сати, на шалтерима студентске службе у приземљу. Кандидати не морају лично да се пријаве на конкурс, односно може да их пријави и друго лице.

2018

Прелиминарне ранг-листе за археологију, историју и историју уметности и посебна ранг-листа за кандидате који су се пријавили на основу афирмативне мере АМ3 за психологију и педагогију, објављена су на стаклима Факултета ка Академском платоу и на сајту Факултета, у рубрици За будуће студенте – Прелиминарна ранг листа (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/preliminarna).

Жалбе на прелиминарне ранг-листе могу се поднети у архиви Факултета и на портирници Факултета у наредних 36 сати од тренутка објављивања прелиминарне ранг-листе, а најкасније до 10.9.2018. до 8.00 сати. Дана 10.9.2018, до 11.00 сати Комисија за упис ће донети решење по жалби. Жалбе на решење Комисије подносе се декану најкасније 11.9.2018. до 11.00 сати, у архиви Факултета и на портирници Факултета. Декан доноси решење по жалби најкасније 11.9.2018. до 15.00 сати.

2018

Сви кандидати који су се пријавили за упис на основне академске студије у септембру, полагаће тест знања 5. 9. 2018., а тест опште информисаности 6. 9. 2018. године у свечаној сали 108 на првом спрату са почетком у 10:00 часова.

Кандидати се морају у потпуности придржавати објављеног распореда полагања. Пријемни испит је целовит. Уколико кандидат не изађе на тест знања или / и тест опште информисаности, сматраће се да је одустао од полагања пријемног испита и неће бити рангиран.

Авг

2018

Обавештење о поступку полагања пријемног испита и упису на Филозофски факултет у другом, септембарском уписном року и то за:

• 13 слободних места на ОАС археологије, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 20 слободних места на ОАС историје, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 19 слободних места на ОАС историје уметности, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 6 слободних места за кандидате који су средњу школу, или део средњег школовања завршили у иностранству, за студенте који се финансирају на терет буџета;
објављено је у рубрици: Поступак пријављивања и уписа / За будуће студенте,

а може се преузети и овде.

1, 2, 3, 4, 5