Vesti i događaji

2018

Наградни фонд Секуле Зечевића, који делује при Српској академији наука и уметности, позива кандидате да се пријаве на конкурс за једнократну годишњу награду Фонда за студента српског порекла, родом из Херцеговине. Награда износи 60.000,00 динара. На конкурс се могу јавити студенти II, III или IV године чији је просек оцена најмање 9 (девет).

Предлоге за награду могу подносити појединци, научне, просветне и културне установе, у року од тридесет дана од дана објављивања огласа.

Уз пријаву на конкурс доставити: Биoграфију кандидата и уверење факултета о положеним испитима.

Предлоге достављати на адресу: Наградни фонд Секуле Зечевића, Српска академија наука и уметности, Кнез Михаилова 35, 11000 Београд, са назнаком: за конкурс Фонда.

2018

Емпиријска истраживања у психологији, највећа национална и регионална научна конференција посвећена истраживањима из психологије, одржава се по 24. пут на Филозофском факултету.

У организацији Лабораторије за експерименталну психологију и Института за психологију, од 23. до 25. марта, више од 200 учесника из земље и из иностранства ће представити преко 120 оригиналних научно-психолошких налаза, кроз позивна предавања, презентације, постере, симпозијуме и округли сто.

У тематском смислу, овај међународни скуп покрива бројне области психолошке емприје, од испитивања личности и клиничких феномена, преко когнитивне психологије, перцепције и психологије уметности, до образовања, социјалне и развојне психологије.

Програм скупа можете погледати на: http://empirijskaistrazivanja.org као и на Фејсбук-страници скупа, а више о најзанимљивијим садржајима у прилогу.

2018

Институт за антику и класично наслеђе и Одељење за класичне науке имају задовољство да вас обавесте о предстојећим предавањима проф. др Стефани Вест (Универзитет у Оксфорду)

Odyssean Alternatives
петак, 23. март у 13.00, малa салa САНУ

The dilemma of the "source-citations"; Herodotean scholarship at a cross-roads
понедељак, 26. март у 13.00, свечана сала "Драгослав Срејовић", Филозофски факултет

2018

Институт за антику и класично наслеђе и Одељење за класичне науке имају задовољство да вас обавесте о предстојећем гостовању предавача др Атанасиоса Вергадоса (Универзитет у Њукаслу).

Хесиод, Теогонијa 337-506, радионица
уторак, 20. марта у 10.00, учионицa СтКЛ1

Hesiod and Xenophanes, предавање
среда, 21. марта у 11.30, учионицa СтКЛ1

Hesiod and Early Mythography, предавање
четвртак, 22. марта у 11.30, учионицa СтКЛ1

2018

Социолошки клуб Вас позива на ново окупљање: повод за разговор биће недавно објављен "Каталог база података за истраживања у области безбедности" а разговараћемо и о интердисциплинарном приступу емпиријским истраживањима овог и сродних феномена.

У разговору ће учествовати аутори "Каталога": асистент Иван Димитријевић и истраживачица приправница Ана Параушић са Факултета безбедности, сарадници Центра за примењену безбедност, док ће социолошки поглед на ове теме дати доц. др Јелена Пешић са Одељења за социологију Филозофског факултета у Београду.

Социолошки клуб биће одржан 22.3.2018. у 18 часова у Институту за социолошка истраживања.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину Радославa Зеленовићa, директорa Југословенске кинотеке (1992-2016) са темом JУГОСЛОВЕНСКА КИНОТЕКА: СЕДАМДЕСЕТ ГОДИНА УСПОНА И ИСКУШЕЊА - посета Кинотеци.

Трибина ће се одржати у четвртак 15. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2018

Позивамо Вас на предавање које ће професор Шон Хомер са Америчког универзитета у Бугарској, одржати у уторак, 13. марта у 17 сати у Свечаној сали, на тему

Narrating Trauma: Reflections on Individual and Collective Trauma through Contemporary Balkan Cinema.

Апстракт предавања и биографска белешка о аутору налазе се у прилогу.

2018

Волонтери Филозофког факултета вас позивају на прву пролећну Акцију добровољног давања крви која ће се одржати 08.03.2018. од 11 до 17 часова, у Свечаној сали Драгослав Срејовић (108). Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је свака помоћ неопходна! Видимо се :)

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом ЈУГОСЛОВЕНСКА КИНОТЕКА – СЕДАМДЕСЕТ ГОДИНА УСПОНА И ИСКУШЕЊА, о којој ће говорити Радослав Зеленовић, директор Југословенске кинотеке (1992-2016).

Трибина ће се одржати у четвртак 8. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

1, 2, 3, 4, 5, 6