Vesti i događaji

2018

Проф. др Јован Бабић, редовни професор Одељења за филозофију одржаће предавање под насловом Етика простора - територије, границе, слобода кретања, суверенитет у четвртак, 20. децембра у 11.30 у просторијама Српског филозофског друштва.
Позив је у прилогу.

2018

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на зимском издању Отворених врата које организујемо за вас у четвртак 13. децембра на Филозофском факултету у Београду! На првом спрату факултета сачекаће вас студенти и студенткиње од којих можете да сазнате све важне информације у вези са пријемним испитом, студијским програмом и студентским животом на филозофији, социологији, класичним наукама, археологији, психологији, историји, андрагогији, педагогији, историји уметности и етнологији и антропологији.

Отворена врата су, такође, одлична прилика да упознате будуће колеге, зграду Филозофског факултета који се налази у центру Београда, распитате се о активностима студентских клубова, разбијете митове у вези са пријемним испитом и потом лакше решите дилему у вези са избором студија. Чекамо вас спремни да одговоримо на сва ваша питања, а до тада нас пратите на сајту, инстаграму и фејсбуку.

Видимо се на Филозофском!

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Теорија информације и дискриминативно учење у обради флективних облика придева", о којој ће говорити Душица Филиповић Ђурђевић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 13. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за јесењи семестар академске 2018/2019. године биће спроведено у периоду од 10.12.2018. до 21.12.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање
квалитета и самовредновање

2018

Пријемни испит за упис на докторске студије филозофије биће одржан у петак, 14. децембра 2018. године у 13 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС; међуспрат између првог и другог спрата Филозофског факултета).

Поред општих услова конкурса, кандидати су у обавези да уз конкурсну документацију приложе мотивационо писмо које ће бити основ за разговор са кандидатима. Мотивационо писмо треба да садржи мотиве уписа докторских студија филозофије и области интересовања кандидата.

Мотивационо писмо треба да буде дужине једне стране, прореда 1,5, фонт Times New Roman, величина 12.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) награде Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду, са групације:
- природно-математичких наука,
- техничко-технолошких наука,
- медицинских наука и
- друштвено-хуманистичких наука.

Више о томе у прилогу вести.

2018

Национална конференција Сједињене Америчке Државе у друштвеним и хуманистичким наукама у Србији, коју организују Филозофски факултет и Институт економских наука у Београду уз помоћ Амбасаде САД у Србији, биће свечано отворена у свечаној сали Филозофског факултета у четвртак 6. децембра. Други дан конференције одржаће се на Институту економских наука. Програм конференције можете наћи у прилогу вести.

2018

У четвртак, 6.децембра, са почетком у 13 часова, у учионици 410, одржаће се интерни скуп Одељења за археологију под називом "Repetitio archaeologiae" - представљање радова наставника и истраживача Одељења за археологију изложених на научним скуповима одржаним у иностранству током 2018. године. Програм скупа је у прилогу.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Неолитска Винча – повратак у почетак", о којој ће говорити Драган Јанковић (Музеј града Београда, кустос на локалитету Бело брдо у Винчи).

Трибина ће се одржати у четвртак 6. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10