Дец

Позив на предавање Луке Малатести:„Оквир за истраживање појма менталног поремећаја“

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо вас на предавање Луке Малатести „Оквир за истраживање појма менталног поремећаја“ које ће се одржати у среду, 13. децембра 2023. године у 14.00 часова, у Великој сали Института друштвених наука у Београду (Краљице Наталије 45).

Да би се постигао напредак у тренутној и дугогодишњој дебати о концепту менталног поремећаја, неопходно је одлучити о циљевима ове дебате и методама за њихово постизање. Аутор сматра да циљеве и методе истраживања појма менталног поремећаја треба испитати у методолошком оквиру појмовне ревизије.

Предавање је део семинара “Филозофија и психијатрија” који организује Центар за филозофију Института друштвених наука. Семинар ће бити место за излагања и дискусију о савременим темама које се јављају у пресеку филозофије и психијатрије.

Предавање можете пратити и онлајн: