Vesti i događaji

Вести ЦОН-а

Први час из изборног предмета Методика праћења и оцењивања, на мастер студијама филозофије, историје, историје уметности и класичних језика биће одржан у уторак, 22.10. са почетком у 9.45. у учионици ЦОНа.
На истом сусрету студенти ће бити обавештени о настави на изборном предмету Методе и технике наставног рада.

Двадесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 17.10.2019. године од 18:30 часова.

ФИЛОЗОФСКИ ДОДЕЉУЈЕ ПОЧАСНУ НАЦИОНАЛНУ ФРЕКВЕНЦИЈУ НИН-У: Буди грађаНИН!

Кроз златно доба Србије воде вас: Филип Давид (добитник НИН-ове награде), професорка Даница Поповић, Зоран Кесић, Дејан Тиаго Станковић (колумнисти НИН-а) и Милан Ћулибрк (главни И одговорни уредник НИН-а).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Наставно-научно веће Филозофског факултета
Универзитета у Београду

Саопштење

Чланице и чланови Наставно-научног већа Филозофског факултета у Београду придружују се Сенату Универзитета у Београду у осуди напада на ректорку Поповић, професоре Синанија и Радоњића и пружају пуну подршку проф. Поповић у њеном настојању да се на правно утемељен начин разреше спорна питања, која већ сувише дуго оптерећују најстарију универзитетску установу у Србији. Подржавамо њену одлучност да заштити аутономију Универзитета и универзалне стандарде академског понашања. Брига за квалитетно високо образовање подразумева не само унапређивање материјалних услова рада и успостављање и поштовање адекватних законских оквира, већ и очување и неговање академске честитости.

Недавне увредљиве изјаве председника Републике Александра Вучића и председнице Владе Ане Брнабић о догађајима у згради Ректората Универзитета у Београду, а посебно беспризорни напади Миломира Марића и Војислава Шешеља на проф. Иванку Поповић, ректорку Универзитета у Београду и професора Данијела Синанија, продекана Филозофског факултета у Београду, као и ранији напади на наставнике Филозофског факултета, на драстичан начин указују на ниподаштавајући однос највиших државних чиновника и њихових медијских и политичких експонената према независним институцијама и професионалној одговорности.

Управа и Наставно-научно веће Филозофског факултета захтевају од Регулаторног тела за електронске медије и Републичког јавног тужиоца да предузму мере из своје надлежности.

Београд, 10.10.2019.

Београд, 09.октобар 2019. године

Одлуке Комисије за упис Филозофског факултета о жалбама на прелиминарну листу кандидата за упис на мастер и докторске студије у октобарском уписном року.

Детаљније информације се налаѕе у прилогу ове вести.

У четвртак, 10.10.2019. Л.Радуловић ће дружати консултације у термину од 15-16часова.

Пријава слушања и полагања за студенте основних студија електронским путем почиње 09.октобра у 00ч а завршава се 14.октобра у 15ч.

Двадесет прва трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 10.10.2019. године од 18:30 часова.

О системским факторима који изнутра и споља изједају академску заједницу говориће професор Божидар Раденковић (Факултет организационих наука УБ), професор Миодраг Јовановић (Правни факултет УБ), др Слободан Првановић (Институт за физику), професор Милан Вукомановић (Филозофски факултет УБ). Модератор је професор Огњен Радоњић (Филозофски факултет УБ).

У уторак, 08.10.2019. године у 15 часова у свечаној сали Драгослав Срејовић, Преседник комитета за ископавања на локалитету Гобекли Тепе и директор музеја Шанлиурфа Џелал Улудаг одржаће предавање "Гобекли Тепе: Почетна тачка историје".

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе". У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист који је потребно предати приликом подношења докумената. Пријаве се подносе у периоду од 04.10. до 11.10.2019.

Велико нам је задовољство да вас обавестимо да се циклус трибина и изложби Није Филозофски ћутати наставља у новој академској години и позивамо вас да нам се придружите на 20. трибини под називом ГДЕ СМО, ОНО, СТАЛИ? у четвртак 3. октобра 2019. године у 18:30 часова.

Прва трибина новог циклуса Није Филозофски ћутати у школској 2019/2020. има задатак да нас подсети о чему смо разговарали у прошлом семестру да бисмо видели где смо данас. Шта преговори власти и опозиције значе за слободу медија? Где је економско „златно доба“? Како преживети Трг републике? Може ли карикатуриста уопште све то да нацрта?

У разговору учествују: Светлана Лукић, Миодраг Зец, Драгољуб Бакић, Душан Петричић и Дубравка Стојановић (модераторка).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11