Јул

ПРОДУЖЕН РОК ЗА ПРИЈАВУ НА ПРАКСУ У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ НА ПОЗИЦИЈИ САРАДНИК У РЕАЛИЗАЦИЈИ ПРОГРАМА ЗА ПОСЕТИОЦЕ

Тражиш прилику да стекнеш драгоцено искуство, примениш своје знање и развијеш вештине? Народни музеј је управо отворио пријаве за праксу у сарадњи са ЦЗРКФФ 2023.

Нови рок за пријаву: 09.07.2023.

Трајање праксе: 3 месеца (јул-септембар 2023.)
Минимални број сати: 80h
Расположиви дани: четвртак, петак, субота, недеља
Биографије кандидата послати на: karijera@czrkff.rs

Сви студенти су добродошли! Без обзира на студијску групу, основне или мастер академске студије, ова пракса пружа јединствену прилику за стицање искуства у музејском окружењу.

Током праксе ћете имати прилику да се упознате са историјатом, организацијом и просторима Народног музеја, као и да се укључите у припрему изложби и материјала о сталној поставци. Такође, пружа се могућност рада са посетиоцима, вођења група различитих узраста и врста, организације радионица и много више!

Комуникација на страним језицима, посебно енглеском, је обавезна за све пријављене.

Задужења студената током праксе укључују:
- Дежурство у изложбеном простору и комуникација са посетиоцима пружајући им техничке информације, распоред у простору и детаље о експонатима.
- Вођење група са различитим темама и узрастима, пружајући стручно или ауторско вођење.
- Учешће у радионицама за одрасле и децу, пружајући подршку и касније преузимање самосталних активности.
- Организација манифестација и догађаја при музеју, како би се посетиоцима пружило незаборавно искуство.
- Могућност укључивања у дигитални маркетинг, у договору са ПР сектором, за оне који желе да стекну искуство у овој области.

Поред изузетног искуства и едукације, постоји могућност придруживања Клубу сарадника Народног музеја! Након завршене праксе, студенти могу постати чланови Клуба и остати део наше заједнице колико год желе.

Не пропусти прилику да се пријавиш и постанеш део тима Народног музеја!