Није Филозофски ћутати, 36. трибина, ОД ЗАГАЂЕЊА ДО УНИШТЕЊА: ЧОВЕК, ПРИРОДА и ОДГОВОРНОСТ, 11.3.2022. у 18:30 часова, Амфитеатар Филозофског факултета

У оквиру циклуса Није Филозофски ћутати на Филозофском факултету у Београду 11. 3. 2022. одржаће се трибина ”Од загађења до уништења: човек, природа и одговорност.” На трибини ће учествовати еп. Григорије (видео линком), академик Владимир Стевановић, Рамбо Амадеус, Јован Мемедовић, проф. др Ратко Ристић, Милан Ћулибрк (НИН), проф. др Огњен Радоњић и проф. др Ненад Макуљевић. Трибина је посвећена разматрању односа човека према природи, као и последицама загађења и девастације животне средине. Посебна пажња ће бити усмерена ка анализи актуелних еколошких проблема на територији Србије.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.