Јан

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука у академској 2018/2019. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Јан

Дванаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 28. јануара до 02. фебруара 2019. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Циклусе предавања у оквиру овогодишње радионице одржаће гостујући професори, др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион из Негева у Израелу и др Михаел Штудемунд Халеви са Универзитета у Хамбургу. У оквиру овогодишње радионице појединачна предавања ће држати професори са Одељења за историју уметности и колеге са других одељења и институција, те амбасаде Израела. Наставни курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. Током радионице предвиђени су обиласци Јеврејског историјског музеја, јеврејске топографије Београда и посета богослужењу у београдској синагоги Сукат Шалом. Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и верску традицију Јевреја. Пријаве за радионицу отворене су до 26. јануара 2019. године, посредством формулара који се налази у прилогу, а потребно га је послати на електронску адресу: promo@f.bg.ac.rs

Више о овој и претходним радионицама: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/csjuk/radionica

Јан

Комеморативни скуп посвећен преминулом колеги Далибору Кошутићу одржаће се у среду, 16. јануара у 16:30 часова у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ Филозофског факултета у Београду (први спрат, сала 108).
Одељење за психологију

2018

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

Поштоване колегинице и колеге,
позивамо вас на манифестацију "Викенд нематеријалног културног наслеђа" која ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета у Београду (улаз из Васине) у суботу, 22. децембра од 14 часова. Програм се налази у прилогу.

2018

Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије андрагогије, археологије, историје, историје уметности, класичних наука, психологије, педагогије и филозофије налазe се у рубрици За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Рок за жалбе је 23.12.2018. године до 12:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Међународни пројекат о ситуацијама: концепти, процедура и прелиминарни резултати на узорку студената из Србије", о којој ће говорити Петар Чоловић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 20. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

Поштоване колегинице и колеге, Центар за теоријску археологију при Одељењу за археологију Филозофског факултета организује разговор поводом књиге Сенка Египта, др Вере Васиљевић. Позивамо Вас да нам се придружите у петак, 21. децембра 2018. у библиотеци Одељења за археологију Филозофског факултета у 19 часова. У разговору ће учествовати др Сташа Бабић, др Милена Гошић и ауторка.

2018

Центар за унапређење друштва од 2017. године спроводи пројекат „Дружимо се и учимо заједно“. У оквиру овог пројекта деца без родитељског старања и студенти добијају прилику да се једном недељно друже и учествују заједно у различитим активностима – одлазак у биоскоп, позориште, вожња бицикла, шетња, читање књиге, тренирање...

И ове године је Центар за унапређење друштва објавио позив за волонтере за учешће у пројекту. Позив је отворен за студенте треће и четврте године основних студија, као и за студенте мастер студија. У прилогу можете пронаћи текст позива.

С обзиром на значај који овај пројекат има и за децу и за студенте, студенти који су претходне године волонтирали на овом пројекту одлучили су да са вама поделе своја искуства, да вам пруже додатне информације и одговоре на ваша питања, те вас позивамо на информативни сусрет који ће се одржати 18.12. у 20 часова у Центру за образовање наставника на Филозофском факултету. За учешће на сусрету можете се пријавити кликом на линк: https://goo.gl/forms/M55WWWzLHgKj8uQA3 Очекујемо вас!

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11