2017

Детаљне информације о датуму пријемног испита и структури мотивационог писма за упис на докторске студије филозофије налазе се у прилогу.

2017

Позивамо Вас да у четвртак, 14. децембра 2017, у амфитеатру "Георгије Острогорски" са почетком у 12 часова присуствујете свечаној седници поводом обележавања 125 година постојања Катедре за педагогију.

2017

Гостујући предавач, др Франц Фишер из Центра за дигиталну хуманистику Универзитета у Келну, приказаће различите технике помоћу којих је могуће остварити бољи увид у оштећену и тешко читљиву грађу, пре свега у средњовековне рукописе, повеље и печате, али и доћи до поузданијих сазнања о њиховом пореклу и старости. Међу фото-техникама посебно се издваја тзв. "Reflectance Transformation Imaging" (RTI), веома успешно примењена у обради печата, а развијена управо у установи из које долази др Фишер.
Предавање ће бити одржано на енглеском језику. Предвиђен је и разговор са предавачем, уз модерацију доц. др Жарка Вујошевића.

2017

Kонкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2017/2018. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

2017

Треће предавање „Морална релевантност не-људских животиња и дужности које следе“ у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 12. децембра у 18.30 у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

Предавање ће одржати студенткиња докторских студија филозофије Власта Сикимић

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „STUDYING HUMAN FORAGING USING 2D AND 3D MOBILE APPS", о којој ће говорити професор Иан Тортон (Department of Cognitive Science, University of Malta).

Трибина ће се одржати у четвртак 7. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

Нов

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива на треће предавање из циклуса МОЗАИЦИ НАЦИЈА. НАЦИОНАЛИЗМИ, СЕЋАЊА И КУЛТУРНИ ИДЕНТИТЕТИ:

НАЦИЈЕ КАО ТКАЧИ ТАПИСЕРИЈЕ СЕЋАЊА

предавач Марија Васиљевић (Филозофски факултет Београд)

Нов

2017

У издању Историјског архива у Смедереву објављен је зборник научних радова "Смедеревски крај 1918-1941" (уредници Данијела Милошевић, др Александар Кадијевић и др Слободан Бјелица). Одељен је на две целине: друштвену и уметничку историју. У њему су заступљени и прилози наставника, сарадника и доктораната Филозофског факултета у Београду. Примерци ће бити доступни од 1.12.2017. у библиотекама одељења за Историју уметности и Историју Филозофског факултета.