2017

Поштоване колегинице и колеге, задовољство нам је да вам представимо нову публикацију: Божидар Филиповић, Наташа Јовановић (приредили) (2017), Блокада Филозофског факултета 2014. Београд: Социолошко удружење Србије и Црне Горе, ИСИ ФФ и Службени гласник Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију, као и за бесплатно преузимање на следећој страници: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/ISI/publikacije

2017

Поштоване колегинице и колеге, драги пријатељи,
позивамо Вас на промоцију зборника радова у част прoфесора Александра Јовановића
ANTE PORTAM AUREAM STUDIA IN HONOREM PROFESSORIS ALEKSANDAR JOVANOVIĆ.

Промоција ће се одржати у четвртак 23. новембра 2017. године у 11 часова на првом спрату Филозофског факултета у Београду у свечаној сали „Драгослав Срејовић“.

У представљању Зборника учествоваће:
проф. др Сташа Бабић
др Милоје Васић, научни саветник
доцент др Милош Јевтић
проф. др Мирослав Вујовић.

2017

Комеморација професору Јовану Ђорђевићу биће одржана у четвртак, 23. новембра, у 15 часова у сали 108.

2017

Поштоване колегинице и колеге, задовољство нам је да вам представимо нову публикацију Института за социолошка истраживања: Ивана Спасић, Вера Бацковић (2017), "Градови у потрази за идентитетом", Београд: ИСИ ФФ и Службени гласник. Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију, као и за бесплатно преузимање на следећој страници: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/ISI/publikacije

2017

Институт за социолошка истраживања организује научни скуп под називом "Глобална криза неолибералног облика капиталистичке регулације и локалне последице: случај Србије", који ће се одржати 17. и 18. новембра 2017. године, у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (сала 108). Књига апстраката са програмом научног скупа налази се у прилогу.

2017

Волонтери Филозофског факултета позивају вас да дођете 14.11.2017. на прву овогодишњу акцију добровољног давања крви, дате крв и тиме помогнете многима којима је то потребно. Акција ће се одржавати у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (108) од 11 до 17 часова.
Такође, уколико желите да се придружите волонтерском тиму, можете се јавити током саме акције као и на мејл: misic.isidora22@gmail.com

2017

Уводно предавање из предмета "Експресивне методе у образовању одраслих" биће одржано у среду, 8.11.2017, од 13 часова на Институту за педагогију и андрагогију.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива вас на прво предавање из циклуса "Мозаици нација. Национализми, сећања и културни идентитети":

"Нација: кључни појмови", предавач Душан Фундић

које ће се одржати у четвртак 9. новембра у 17 часова. Више о томе у прилогу вести.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива вас на циклус предавања "Мозаици нација. Национализми, сећања и културни идентитети", који ће се одржавати од 9. новембра до 14. децембра. Више о програму можете наћи у прилогу вести.

2017

Обавештавају се студенти мастер студија да ће се уводно предавање из предмета Антропологија Европске уније 1 одржати у уторак 31.10.2017, од 16 часова у сали 509.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7