Vesti i događaji

2020

Тридесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 20.2.2020. године од 18:30 часова.

Толеранција и одговорност су вредности без којих се свако јавно деловање претвара у манипулацију, о чему најбоље сведочи друштвена реалност у којој живимо. Истовремено, ове вредности су темељно повезане са хришћанском традицијом, упркос томе што их је хришћанска друштвена пракса кроз историју неретко компромитовала. Да ли их је и како могуће афирмисати у нашој друштвеној и црквеној реалности која их, чини се, по ко зна који пут разара изнутра?

На трибини говоре: Владика Григорије, Родољуб Кубат, професор Православно богословског факултета у Београду, Вукашин Милићевић, доцент Православно богословског факултета у Београду, Данијел Синани, модератор, професор Филозофског факултета у Београду.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Маст. Аљоша Шорго,
докторанд Универзитета у Лајдену,

Implications of Old Phrygian Inscription B-07 for the Reconstruction of
Proto-Graeco-Phrygian

у петак, 14. фебрауара у 09:30 у просторији СтКл1.

Предавање се одржава у склопу Зимске школе индоевропске лингвистике (Winter School in Indo-European Linguistics), у организацији Одељења за класичне науке.

Др Лука Репаншек,
доцент Универзитета у Љубљани,

An Outline of the Contrastive Historical Grammar of Young Avestan

у четвртак, 13. фебруара у 18:00 у просторији 108.

Дипл. Ловре Катић и дипл. Ивона Малеш,
студенти Универзитета у Загребу,

држаће јавно излагање под називом

Дигитална хуманистика на студију грчког језика при Филозофском факултету у Загребу

у четвртак, 13. фебруара у 09:30 у просторији СтКл1.

Излагање се одржава у склопу Зимске школе индоевропске лингвистике (Winter School in Indo-European Linguistics), у организацији Одељења за класичне науке.

Др Александар Лома,
редовни професор Универзитета у Београду,

држаће јавно предавање под називом

The Distant Dissimilation — a Twilight Zone of the Historical Phonetics and a Possible Birthplace of Some Word-Formation Patterns

у среду, 12. фебруара у 18:00 у просторији 108.

Др Ил Акад,
доцент Универзитета у Београду,

The Dream and the Inscription: A Very Short Introduction to Old English

у среду, 12. фебруара у 09:30 у просторији СтКл1.

Др Лука Репаншек,
доцент Универзитета у Љубљани,

The Regularities and Complexities of Vedic Accentual Patterns

у уторак, 11. фебруара у 18:00 у просторији 108.

2020

Позив за достављање апстраката за пету међународну конференцију из филозофије за постдипломце (Fifth Belgrade Graduate Conference in Philosophy) налази се у прилогу вести.

2020

Alexandre Costa-Leite (Professor Adjunto) at the Department of Philosophy of the University of Brasília and DCLPS fellow at the Universitity of Düsseldorf одржаће гостујуће предавање на Одељењу за филозофију под насловом "Logics of partial justification, quasi-truth and suspension of judgment".

Предавање ће бити одржано у петак, 14. фебруара у 17 сати у сали 308.

У прилогу је апстракт предавања.

Поштоване колегинице и колеге,

у прилогу - Позив за конференцију СРПСКА АРХЕОЛОГИЈА ИЗМЕЂУ ТЕОРИЈЕ И ЧИЊЕНИЦА VIII - АРХЕОЛОГИЈА И АНТРОПОЦЕН коју организује Центар за теоријску археологију Одељења за археологију.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40