Vesti i događaji

Обавештавају се студенти прве и треће године да ће обавезни здравствени систематски преглед моћи да обаве у просторијама факултета у периоду од 21.10. до 8.11. , радним данима од 8:30 до 14:30 часова. Пункт Завода за здравствену заштиту студената ће бити постављен на првом спрату факултета, између сала 101 и 103. Студенти који у наведеном периоду на факултету буду обавили преглед неће морати да иду у Студентску поликлинику.

Додатне информације можете наћи у прилогу вести.

У четвртак 17. октобра 2019. године у времену од 11 до 14 часова, Завод за здравствену заштиту студената Београд обележава Дан здравља студената Универзитета у Београду испред Филозофског факултета.

На Платоу ће бити постављена два штанда где ће дежурати седам тимова Студентске поликлинике. Студенти ће бити у прилици да преузму штампани материјал, саветују се са лекарима, измере крвни притисак, одреде проценат масти и глукозе у организму, провере плућну функцију, ураде тест на ХИВ и сл.

У случају лоших временских услова манифестација ће бити организована у холу факултета.

Филозофски факултет Универзитета у Београду расписао је други конкурс за упис студената на мастер академске студије у школској 2019/2020. години. Међу студијским програмима за које можете конкурисати налази се и мастер програм "Образовање наставника предметне наставе", који реализује Центар за образовање наставника Филозофског факултета. Пријемни испит за мастер програм "Образовање наставника предметне наставе" ће се одржати 18.10. у 09:00 у учионици Центра за образовање наставника. У прилогу су дате додатне информације о упису на овај мастер програм.

Упис студената ОСНОВНИХ АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА у школску 2019/2020. одржаће се од 16. 10. до 15. 11. 2019. године

Конкурс за мастер студије за школску 2019/20. годину (у другом уписном року) можете погледати на:

и конкурс за докторске студије за школску 2019/20. годину (у другом уписном року) можете погледати на:

"Европска универзијада" припада читавој академској заједници, идеја Ректората Универзитета у Београду је да студенти узму учешће где год је то могуће. У току је конкурс за израду идејног решења званичне маскоте 5. Европских Универзитетских игара.

Детаље конкурса можете видети на следећој интернет адреси:

*Центaр за америчке студије вас позива на догађај “Аполо 11 – Мисија Београд”*

Поводом обележавања 50 година од посете посаде Аполо 11 Београду (18-20. октобра 1969), Музеј Југославије и Центар за америчке студије Филозофског факултета организују у четвртак 17. октобра у 18h трибину „Аполо 11 – Мисија Београд". Трибина се одржава у Музеју Југославије, а специјално за ову прилику ће бити изложен и „камен са Месеца“, који је мисија Аполо 11 донела на Земљу, а који је Ричард Никсон поклонио Титу.

У трибини учествују Радина Вучетић и Симона Чупић, професорке Филозофског факултета и чланице Центра за америчке студије, као и Бојана Андрић, уредница и ауторка „Трезора“ РТС. Током трајања трибине публика ће бити у прилици да види и бројне фотографије из фонда Музеја Југославије и Архива Југославије, као и архивске снимке РТС-а.

Улаз је слободан за публику, а учесници трибине отворени су за сва питања након завршетка официјелног дела.

На јавни позив за упис на програм „Образовање наставника предметне наставе“ у септембарском року пријавило се осам кандидата. На основу приложене документације Комисија за упис је проценила да кандидати задовољавају услове за упис на програм. У прилогу се налази Прелиминарна листа са бројем признатих ЕСПБ наставничког образовања. Термин за жалбе на прелиминарну листу је 15.10.2019. од 12:00 до 13:00 часова у Центру за образовање наставника или путем електронске поште cppmo@f.bg.ac.rs.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Биосигнали за евалуацију сајбер мучнине", о којој ће говорити Надица Миљковић (Електротехнички факултет, Универзитет у Београду). Трибина ће се одржати у четвртак, 17. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Двадесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 17.10.2019. године од 18:30 часова.

ФИЛОЗОФСКИ ДОДЕЉУЈЕ ПОЧАСНУ НАЦИОНАЛНУ ФРЕКВЕНЦИЈУ НИН-У: Буди грађаНИН!

Кроз златно доба Србије воде вас: Филип Давид (добитник НИН-ове награде), професорка Даница Поповић, Зоран Кесић, Дејан Тиаго Станковић (колумнисти НИН-а) и Милан Ћулибрк (главни И одговорни уредник НИН-а).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32