Vesti i događaji

2018

Светски дан детета на Филозофском факултету Позивамо Вас да посетите Филозофски факултет Универзитета у Београду, који у сарадњи са UNICEF Србија, обележава Светски дан детета у уторак, 20. новембра 2018. од 11 до 16 часова акцијом у холу приземља Факултета.

Филозофски факултет се акцији прикључује организовањем хуманитарне акције у оквиру које ће се у замену за донације UNICEF-у добијати књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета.

Обележавању Светског дана детета придружује се и Клуб студената педагогије Филозофског факултета, који ће представити активности Клуба.

Посетите Филозофски факултет у Београду, дајте донацију UNICEF-у у замену за књигу и прикључите се обележавању Светског дана детета!

2018

Волонтери Филозофског Факултета Вас позивају на акцију добровољног давања крви која ће се одржати 20.11.2018. од 11 до 17 часова, у свечаној сали Драгослав Срејовић (108). Такође, позивамо све оне који су заинтересовани да се прикључе волонтерском тиму да се јаве неком од волонтера у току саме акције. Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је то потребно.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 3 (три) стипендијe најбољим студентима Универзитета у Београду, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија Универзитета у Београду, који се у школској 2018/2019 години финансирају из буџета Републике Србије.
У прилогу је интегралан текст одлуке.

Поштоване колегинице и колеге,

Филозофски факултет Универзитета у Београду и UNICEF Србија обележиће Светски дан детета у уторак 20. новембра 2018. године заједничком акцијом у холу приземља Факултета. Ове године тема Светског дана детета је #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child) са идејом да уједначеном бојом многобројне акције широм света скрену пажњу на права деце.

Позивам овим путем колегинице и колеге да од четвртка, 15. новембра до уторка, 20. новембра у 10 часова, на службеном улазу оставе књиге које би донирали за хуманитарну акцију. Можете донирати своје ауторске књиге, зборнике, стручне књиге, али и романе и књиге за децу.

Обележавању Светског дана детета придружује се и Клуб студената педагогије Филозофског факултета.

Проф. др Јелена Ердељан
Продекан за науку Филозофског факултета

2018

Расписује се Конкурс за доделу једне стипендијe студенту Универзитета у Београду, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се може пријавити студент основних академских студија који се у школској 2018/2019 години финансира из буџета Републике Србије.
У прилогу је интегралан текст одлуке.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 1 (једне) стипендије Фондације Милана Стефaновића-Смедеревца и супруге Даринке студенту Универзитета у Београду са факултета на којима се подстиче развој менаџмента као и других научних дисциплина чији је предмет унапређење трговине, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија са факултета Универзитета у Београду, на којима се подстиче развој менаџмента као и других научних дисциплина чији је предмет унапређење трговине, који се у школској 2018/2019 години финансирају из буџета Републике Србије.

У прилогу је цео текст одлуке.

2018

Расписује се Конкурс за доделу четири стипендије за школску 2018/2019. годину студентима Универзитета у Београду, и то по једна стипендија студентима са:

Групације природно-математичких наука,
Групације техничко-технолошких наука,
Групације медицинских наука,
Групације друштвено-хуманистичких наука.

На Конкурс се могу пријавити 4 студента основних и мастер академских студија, чије се школовање финансира из буџета Републике Србије.

У прилогу је цео текст одлуке.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом - Афекат или когниције: Где "мирује" депресија, о којој ће говорити Јелена Сокић (Одсек за психологију, Факултет за спорт и туризам).

Трибина ће се одржати у четвртак 15. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

Одељење за филозофију позива на предавање проф. др Јована Бабића под насловом „ЕКТОГЕНЕЗА: Морални и филозофски изазови ванматеричне трудноће“.

Предавање ће бити одржано у четвртак, 15. новембра у 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8