Vesti i događaji

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Биосигнали за евалуацију сајбер мучнине", о којој ће говорити Надица Миљковић (Електротехнички факултет, Универзитет у Београду). Трибина ће се одржати у четвртак, 17. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Двадесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 17.10.2019. године од 18:30 часова.

ФИЛОЗОФСКИ ДОДЕЉУЈЕ ПОЧАСНУ НАЦИОНАЛНУ ФРЕКВЕНЦИЈУ НИН-У: Буди грађаНИН!

Кроз златно доба Србије воде вас: Филип Давид (добитник НИН-ове награде), професорка Даница Поповић, Зоран Кесић, Дејан Тиаго Станковић (колумнисти НИН-а) и Милан Ћулибрк (главни И одговорни уредник НИН-а).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Упис студената ОСНОВНИХ АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА у школску 2019/2020. одржаће се од 16. 10. до 15. 11. 2019. године

Наставно-научно веће Филозофског факултета
Универзитета у Београду

Саопштење

Чланице и чланови Наставно-научног већа Филозофског факултета у Београду придружују се Сенату Универзитета у Београду у осуди напада на ректорку Поповић, професоре Синанија и Радоњића и пружају пуну подршку проф. Поповић у њеном настојању да се на правно утемељен начин разреше спорна питања, која већ сувише дуго оптерећују најстарију универзитетску установу у Србији. Подржавамо њену одлучност да заштити аутономију Универзитета и универзалне стандарде академског понашања. Брига за квалитетно високо образовање подразумева не само унапређивање материјалних услова рада и успостављање и поштовање адекватних законских оквира, већ и очување и неговање академске честитости.

Недавне увредљиве изјаве председника Републике Александра Вучића и председнице Владе Ане Брнабић о догађајима у згради Ректората Универзитета у Београду, а посебно беспризорни напади Миломира Марића и Војислава Шешеља на проф. Иванку Поповић, ректорку Универзитета у Београду и професора Данијела Синанија, продекана Филозофског факултета у Београду, као и ранији напади на наставнике Филозофског факултета, на драстичан начин указују на ниподаштавајући однос највиших државних чиновника и њихових медијских и политичких експонената према независним институцијама и професионалној одговорности.

Управа и Наставно-научно веће Филозофског факултета захтевају од Регулаторног тела за електронске медије и Републичког јавног тужиоца да предузму мере из своје надлежности.

Београд, 10.10.2019.

Уводни састанак са новом генерацијом доктораната психологије одржаће се у понедељак, 14. октобра у 14 час. у сали 210.

Уводни састанак са мастер студентима психологије (сва 4 модула), одржаће се у понедељак, 14. октобра у 15 час. у сали 108/1. спрат.

Обавештење о упису на прву годину докторских студија се налази у прилогу вести

Обавештење о упису на прву годину мастер студија се налази у прилогу вести

Коначне ранг-листе за упис на докторске студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Коначне ранг-листе за упис на мастер студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste)./br>

Oдлука декана о пристиглим жалбама.

Детаљније информације се налазе у прилогу ове вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31