Vesti i događaji

2018

Четврта по реду међународна конференција "Imperialism and Identities at the Edges of the Roman World", одржаће се у Истраживачкој станици Петница од 20-23. септембра 2018. године. Конференцију организују Одељење за археологију Филозофског факултета у Београду, Одсек за историју Филозофског факултета у Новом Саду и Истраживачка станица Петница. Рок за предају апстраката је 1. Јун. У прилогу можете наћи детаљне податке о конференцији.

The fourth international "Imperialism and Identities at the Edges of the Roman World" conference will be held at Petnica Science Center in September 20-23rd, 2018. The conference is organized by Department of Archaeology, Faculty of Philosophy Belgrade, Department of History, Faculty of Philosophy Novi Sad and Petnica Science Center. Abstracts submission deadline is June 1st. You will find attached the conference details.

2018

Потписивањем протокола о сарадњи Фондације Новак Ђоковић и Филозофског факултета Универзитета у Београду, две студенткиње докторских студија и једна асистенткиња са научним искуством, добиле су стипендије ове Фондације и прилику да се баве недовољно истраженим темама утицаја дигиталних технологија и културе вртића на предшколско образовање.

Подршка коју Фондација од ове године даје младим истраживачима и докторантима предшколске педагогије помаже јачању истраживачког подмлатка и омогућава да се кроз активности усмерене на промену праксе, подигне квалитет предшколског образовања и развију програми усмерени на добробит сваког детета.

Више о Фондацији Новак Ђоковић и оствареној сарадњи са Филозофским факултетом можете пронаћи на: https://novakdjokovicfoundation.org/sr/press-center/novosti-i-informacije/fondacija-novak-dokovic-stipendira-tri-doktorantkinje-pedagogije/

2018

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2017/2018. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте – Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkursi). Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивам Вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 29. јануара 2018. у 12 часова у амфитеатру "Георгије Острогорски".

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА
ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

2018

Једанаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 5. до 10. фебруара 2018. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Више о томе можете наћи на страници за Међународну сарадњу

2017

Гостујуће предавање др Даниела Костића (IHPST / CNRS / Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne) под насловом "Structure, Understanding and Explanatory Depth" биће одржано 11. јануара у 13 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Више информација у прилогу.

2017

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

2017

Српска академија наука и уметности и Филозофски факултет Универзитета у Београду позивају вас на научни скуп

МИЛОШ Н. ЂУРИЋ: КЛАСИЧНО НАСЛЕЂЕ НА РАЗМЕЂИ ТРАДИЦИОНАЛНОГ И МОДЕРНОГ

21. децембар 2017. године у 10:00 часова (Свечана сала САНУ)

Прогам скупа налази се у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом ВИТГЕНШТАЈНОВЕ "НЕМОГУЋЕ БОЈЕ", о којој ће говорити Дејан Тодоровић (Лабораторија за експерименталну психологију, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. децембра 2017. у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Пријемни испит за упис на докторске студије педагогије, у школској 2017/18., ће се одржати у среду, 20. децембра, са почетком у 10 часова на Институту за педагогију и андрагогију.

1, 2, 3, 4