|
Упис пролећног семестра, апсолвентског стажа на старим, магистарским студијама за школску 2018/19. годину обавиће се 11. и 12. марта 2019. године, Студентска служба, врата бр. 1, од 12 -15 h
За упис је потребно:
- индекс
- семестрални лист
- уплатница у износу од 12 100,00 динара ( за један семестар )
на жирo -рачун Филозофског факултета бр. 840-1614666-19
са позивом на број 97 83102
|
|
|
Проф. др Жарко Петковић неће држати ни вежбе ни предавања из предмета Римска историја у среду 13. марта 2019. године.
|
|
|
Обавештавамо студенте докторских студија андрагогије, археологије, историје, историје уметности, класичних наука, педагогије, психологије и филозофије да ће од 11. марта до 22. марта моћи да пријаве предмете које ће слушати и полагати у школској 2018/2019. години. Предмети ће се пријављивати електронским путем, у оквиру е-индекса. Сва обавештења и упутства студенти могу пронаћи на:
http://www.f.bg.ac.rs/studenti/slusanje/.
Позивамо студенте који још увек нису активирали налог за
е-индекс, да то учине што пре, према упутствима на
http://www.f.bg.ac.rs/studenti/elektronska_prijava_ispita/.
|
|
|
Шеста трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 14.3.2019. године од 18:30 часова. Трибина ЕКОЛОШКИ ПРОТЕСТИ И ЕКОЛОШКА СВЕСТ У СРБИЈИ посвећена је све масовнијим протестима грађана широм Србије изазваним вишегодишњим и свакодневним еколошким проблемима са којима се суочавају, и то у условима манипулације информацијама пласираних путем званичних медија. Учесници трибине ће говорити о истинитим информацијама, о лавини локалних побуна против деривационих Мини хидро-електрана (МХЕ), против нелегалне градње која угрожава једино београдско водоизвориште и систем за одбрану од поплава Новог Београда, о борби против угрожавања права на коришћење јавних простора и за одбрану јавних добара, као и за заустављање уништавања природних добара и ресурса Србије, које се одвија под притиском домаћих и страних “инвеститора“.
Учесници трибине су: проф. др Ратко Ристић, декан Шумарског факултета у Београду и активиста у покрету „Стоп МХЕ“, Оливер Илић – активиста и представник неформалног удружења грађана „Савски насип“ и Драган Симић, орнитолог, еко-активиста и покретач петиције „Спасимо Бељарицу – београдску Амазонију“. Модератор трибине је проф. др Јелена Мргић, историјски географ, Одељење за историју Филозофског факултета.
Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.
Филозофски факултет Универзитета у Београду је најстарија високообразовна установа у Србији. Као средиште слободне мисли и покретач демократских процеса у друштву, са својих девет одељења и бројним научним институтима и центрима, Филозофски има посебну обавезу и одговорност да својим студентима, али и укупној јавности, понуди знања која могу помоћи у разумевању проблема данашњице. Управо оне науке које се изучавају на Филозофском, од друштвено-хуманистичких до историјских, могу својим теоријским, емпиријским и методолошким приступима да додатно осветле савремене феномене и да укажу на могућа решења проблема који притискају српско друштво. Овај факултет негује традицију критичке и демократске мисли, а његови наставници и сарадници данас имају и посебну моралну обавезу да ту традицију подрже, на тај начин доприносећи изградњи грађанског друштва у Србији.
|
|
|
Центар за развој каријере Филозофског факултета расписује конкурс за студенте завршних година свих студијских група за обављање стручне праксе у Београдској тврђави на позицији: водич кроз Тврђаву. Рок за конкурисање је 20.2.2019.
Активности:
· Стицање нових знања и практичних искуства у једном од најзначајнијих споменика културе;
· Стручно тумачење знаменитости Београдске тврђаве;
· Повремено вођење посетилаца кроз Тврђаву.
Услови ангажовања:
· Студенти завршних година свих студијских група;
· Знање енглеског језика;
· Одговорност.
Додатне напомене:
· Студентима је обезбеђена новчана накнада.
CV послати путем Google формулара: https://goo.gl/forms/UlgR7LtOSR0mb34I2/
Опширније о услугама Центра:
Facebook: https://www.facebook.com/czrkff/
и Instagram:
https://www.instagram.com/czrkff/
|
|
|
Са задовољством вас позивамо на представу у једном чину “Аналфабета” коју заједнички организују Центар за образовање наставника Филозофског факултета у Београду, Удружење за помоћ особама са сметњама у развоју "Живимо заједно” и Удружење студената психологије Стимулус.
Представа је настала по истоименој комедији Бранислава Нушића, а изводе је чланови драмске секције удружења "Живимо заједно", у режији Лепосаве Станковић. Представа ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета у Београду (испод кафића “Плато”), 13. марта са почетком у 19 часова.
Након представе биће приказана емисија и организован разговор са ауториме емисије “Живети заједно” из серијала “Завичај” у продукцији Радио-телевизије Србије која приказује како изгледа један сегмент живота чланова драмске секције.
Улаз на догађај је бесплатан, а донације за подршку раду драмске секције су добродошле.
Очекујемо вас!
|
|
|
Овде можете преузети програм радионице „Недеља америчке културе и друштва”, која се, у организацији Центра за Америчке студије у Београду, од 11. до 16. марта одржава на Филозофском факултету.
|
|
|
|
Фондација Конрад Аденауер расписује конкурс за доделу стипендије за студенте који студирају у Републици Србији за 2019 годину.
Детаљне информације, општи услови конкурса, листа неопходне документације и пријавни формулар се налазе у прилогу.
Рoк за достaвљање документације је: 30. април 2019.
|
|
|
У оквиру програма Није Филозофски ћутати на Филозофском факултету у Београду одржаће се изложба Милије Нешића и Радета Марковића „Узроци и последице – Разгледнице из аутократије“. Изложба се отвара 12. 03. 2019. у 19 часова, а на отварању ће говорити Весна Малишић и Теофил Панчић.
Изложба „Узроци и последице – Разгледнице из аутократије“ има за циљ критичко преиспитивање српског друштва. Уметнички радови, Мрдалице М. Нешића и објекти/скулптуре Р. Марковића, указују на бројне аспекте кризе српског друштва, попут политичких манипулација, последица крвавих ратова 1990-их и успостављену аутократију. Милија Нешић је на југословенској и српској уметничкој сцени присутан од 60-их година 20. века са јединственим интерактивним скулптуралним радовима – мрдалицама, док су скулптуре Радета Марковића репрезент савремене српске политичке уметности у Србији. Изложба „Узроци и последице – Разгледнице из аутократије“ представља јединствени спој два аутора и повезује пет деценија критичког посматрања српског друштва, од 1968. до данашњих дана.
Филозофски факултет у Београду, поштујући најсветлије тековине универзитетског живота, представља простор слободне и критичке мисли. Организовањем изложбе Узроци и последице – Разгледнице из аутократије позивамо да се гледа, мисли и говори слободно и тако доприносе изградњи критичке мисли и демократског друштва.
|
|