Вести Одељења за андрагогију

2024

Расписује се Конкурс за доделу 10 (десет) финансијских подршки за стручно и научно усавршавање студената Универзитета у Београду, које подразумева:
1. учешће на научним и стручним скуповима у земљи и иностранству и
2. боравак у иностранству у оквиру основних, мастер и докторских академских студија.
На Конкурс се могу пријавити незапослени студенти од треће године основних или интегрисаних академских студија, студенти мастер и докторских академских студија Универзитета у Београду.

Одлуку, детаље конкурса и пријаву погледајте у прилогу вести.

2024

Позивамо вас на другу трибину програма Разговори о уметности коју организују истраживачи Семинара за уметност и визуелну културу новог века. Трибина ће се одржати 27. марта у 18 часова у клубу Плато (Чика Љубина 18 - 20, улаз из Васине).

Тема друге трибине је Разговори о пролећу - Концепт пролећа у уметности 19. века. Освртом на дела европских и домаћих уметника биће речи о различитим начинима интерпретације пролећа – од митолошких и алегоријских приказа, преко поистовећивања пролећа са симболом почетка животног циклуса тј. младости, до представа природе која се у пролеће буди и буја. Анализираћемо и преиспитати значења која је ово годишње доба имало у уметности 19. века.

Учеснице разговора су: МА Исидора Савић, МА Софија Мереник, МА Јефимија Ђокић и др Јована Николић, а модераторка програма је др Јована Миловановић.

2024

У склопу обележавања 45 година од оснивања Катедре за андрагогију, професорка Regina Egetenmeyer-Neher са Julius-Maximilians Универзитета у Вирцбургу ће одржати предавање на тему "Dialogic Research in Adult and Continuing Education" у уторак, 26. марта, у сали 211, од 9 часова и интерактивну радионицу на тему "Professionalisation in Adult Education" у среду, 27. марта, у сали 211, од 13 часова.

2024

Одлука о избору кандидата се налази у прилогу.

2024

Удружење студената филозофије "Ноесис" вас позива да нам се у понедељак 25. марта 2024. године, са почетком од 18 часова, у Свечаној сали Факултета придружите на популарном предавању о вештачкој интелигенцији. Наш гост и предавач је др Бранислав Кисачанин, водећи AI промотер са Истраживачко-развојног института за вештачку интелигенцију Србије.

На предавању ћемо истраживати актуелне теме из вештачке интелигенције, шта је све то што обликује развој вештачке интелигенције и како ће она изгледати, те дискутовати о пројектима Истраживачко-развојног института за вештачку интелигенцију Србије и, наравно, отворити дискусију.

2024

Задовољство нам је да вас позовемо на годишњи међународни научни скуп Емпиријска истраживања у психологији, у организацији Лабораторије за експерименталну психологију Одељења за психологију и Института за психологију Филозофског факултета Универзитета у Београду. Овогодишњи, јубиларни тридесети скуп Емпиријска истраживања у психологији одржаће се од 22. 24. марта 2024. године на Филозофском факултету у Београду.

Са задовољством вас позивам да будете гости нашег скупа у свим његовим сегментима и на свим планираним догађајима. Нарочито скрећем пажњу на пленарна предавања нашег колеге Драгана Попадића (Универзитет у Београду), чувеног истраживача у области когнитивне психологије Нелсона Кауана (Универзитет у Мисурију), утицајне истраживачице у области развојне психологије Џин Испе (Универзитет у Мисурију), као и пленарног предавања добитнице награде Ненад Хавелка. Нарочиту част бисте нам приредили уколико бисте прихватили наш позив да нам се придружите на свечаности поводом отварања скупа, у петак, 22. марта, у 18 часова, у амфитеатру , као и на свечаном коктелу након пленарног предавања исте вечери, у згради Капетан Мишиног здања. Поред тога, позивамо вас и на бројна занимљива предавања, постере, симпозијуме, округле столове, као и богат пратећи програм.

На сајту скупа можете пронаћи програм скупа и књигу резимеа: http://empirijskaistrazivanja.org/.

Видимо се на ЕИП-у,
Организациони одбор

2024

Одлука о расписивању избора за Студентски парламент Универзитета у Београду за мандатни период од октобра 2024. године до октобра 2026. године налази се у прилогу.

2024

Професорка Ана Пешикан неће држати консултације у уторак, 26. марта, због одласка на службени пут.

2024

Драги наши, Клуб студената историје - Острогорски (КСИО) и Тимска иницијатива младих (ТИМ) вас позивају на прву заједничку трибину, под називом „Две године сукоба у Украјини". Трибина ће се одржати у четвртак, 21. марта, са почетком у 19 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски" на Филозофском факултету.

О овом рату, који траје већ две године, говориће проф. др Александар Животић са Филозофског факултета, др Милан Ст. Протић, историчар и бивши политичар и др Огњен Прибићевић, бивши амбасадор Србије у Немачкој и у Великој Британији.

Видимо се у што већем броју!

Поштоване колегинице и колеге,

молимо вас да своје комбинације предмета за полагање (и евентуално слушање), попуните искључиво на обрасцима наведеним у наставку ове вести.

Попуњене обрасце у WORD формату пошаљите мејлом на адресе ваших секретаријата одељења, како би се ваше комбинације унеле у систем.

Образац за пријаву комбинације за С+П

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76