Вести Одељења за андрагогију

Четврто предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Концепт отачаства у српској хагиографији: Живот и подвизи оснивача", одржаће проф. др Смиља Марјановић-Душанић у четвртак, 6. априла. Више информација у прилогу.

Поправни први колоквијум из Енглеског језика 2, заказан за понедељак 3. април у 20.15, биће одржан у сали 101 уместо у амфитеатру.

Обавештвамо све колегинице и колеге, гошће и госте, да се због непредвиђених околности отказује трибина заказана за четвртак 30. март.

До следећег виђења,
Иницијатива Није Филозофски ћутати

Библиотека Одељења за педагогију и андрагогију отвара позив за студенте и дипломиране студенте педагогије/андрагогије за волонтирање.

Позив је отворен за укупно 3 волонтерска места - 2 места за волонтере-педагоге и 1 место за волонтере-андрагоге.

Период ангажовања:
Волонтерско ангажовање се одвија у библиотеци Одељења за педагогију и андрагогију током једног семестра или током целе године.

Након једносеместралног волонтирања волонтери добијају званичну потврду и упис остварених ЕСПБ бодова у додатак дипломи по завршетку студија.

Након једногодишњег волонтирања волонтери стичу право полагања испита за библиотекаре у Народној библиотеци Србије (уколико су студенти - након завршетка студија, а уколико су дипломирали након истека волонтирања).

Потребни услови:
1. Студент основних, мастер или докторских студија педагогије/андрагогије Филозофског факултета Универзитета у Београду
2. Одсуство алергија (на прашину, гриње…)
3. Познавање рада на рачунару
4. Смисао за административне послове

Рок за пријаву: до 31.3.2023. до 16 часова
Почетак ангажовања волонтера је планиран за почетак априла 2023. (тачан датум биће прецизиран са библиотекарима Одељења за педагогију и андрагогију).

Пријава:
Пријава кандидата се врши преко пријавног формулара који се налази у прилогу.
Попуњене формуларе слати на: ljavalic@f.bg.ac.rs

Редовни избор чланова Студентског парламента ће се одржати дана 20.04.2023. године у периоду од 10 до 14 часова у холу првог спрата Филозофског факултета.

Пријем кандидатура за чланове Студентског парламента који се бирају на редовном избору се врши од 02.04.2023. године до 08.04.2023. године, у периоду од 11 до 13 часова, у сали 65 Филозофског факултета.

Кандидатуру предаје лично лице које се њоме предлаже за кандидата, предајом попуњеног Обрасца 1.

У прилогу попуњеног Обрасца 1 се доставља: 1) потврда о статусу студента лица које кандидатуру предаје;
2) кратка биографија лица које кандидатуру предаје;
3) једну од следећих ставки:

- акт студентске организације студената са одељења Филозофског факултета чији је студент лице које кандидатуру предаје, а којом се то лице предлаже за кандидата;
- акт студентске организације студената Филозофског факултета којом се лице које кандидатуру предаје предлаже за кандидата;
- акт студентске организације студената са инвалидитетом којом се лице које кандидатуру предаје предлаже за кандидата;
- писана изјава подршке која садржи имена, презимена и потписе 10% студената Филозофског факултета, а којом се лице које кандидатуру предаје предлаже за кандидата.

На редовном избору се бира укупно 24 члана Студентског парламента и то:

1) два представника студената са Одељења за филозофију;
2) три представника студената са Одељења за социологију;
3) четири представника студената са Одељења за психологију;
4) три представника студената са Одељења за педагогију и андрагогију;
5) три представника студената са Одељења за историју;
6) три представника студената са Одељења за историју уметности;
7) два представника студената са Одељења за археологију;
8) два представника студената са Одељења за етнологију и антропологију;
9) један представник студената са Одељења за класичне науке;
10) један представник студената уписаних по афирмативним мерама и студената са инвалидитетом на Филозофском факултету.

Образац 1 и електронски примерак Одлуке о ближим условима и поступку спровођења редовног избора се налазе у прилогу

Позивамо све заинтересоване да посете овогодишњи скуп Емпиријска истраживања у психологији. Скуп се одржава од 31. марта до 2. априла на Филозофском Факултету, Универзитета у Београду.

Из програма бисмо издвојили пленарна предавања професора Дејана Тодоровића (Филозофски факултет, Универзитет у Београду) и професорке Јелене Мирковић (York St. John University, York)

Области психологије које су покривене скупом су перцепција, психологија уметности, когнитивна психологија, психологија личности, развојна психологија, социјална психологија, психологија образовања, психологија рада, клиничка психологија. Програм скупа обухвата пленарна предавања, усмена саопштења (класификована у одговарајуће области), постер секције, као и симпозијуме и округле столове.

Програм скупа и књигу резиме можете пронаћи на сајту скупа: http://empirijskaistrazivanja.org/

Треће предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Идентитет и другост у српском политичком дискурсу епохе османских освајања", одржаће асс. др Александар З. Савић у четвртак, 30. марта. Више информација у прилогу.

Поштоване колегинице и колеге позивамо Вас да нам се придружите 31.03-01.04. на online конференцији Српска археологија између теорије и чињеница: археологија и време.
За све заинтересоване, у прилогу се налази програм конференције.

Поправни први колоквијум из Енглеског језика 2 за студенте ПС, ПЕ и АН биће одржан у понедељак 3. априла од 20.15 у амфитеатру.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75